islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ℹ️ Infopoint na Hlavnej stanici zriadil magistrát v spolupráci so Železnice Slovenskej republiky – ŽSR, Ministerstvo vnútra SR a…

ℹ️ Infopoint na Hlavnej stanici zriadil magistrát v spolupráci so Železnice Slovenskej republiky – ŽSR, Ministerstvo vnútra SR a mimovládnymi organizáciami bezprostredne po vypuknutí konfliktu na Ukrajine. Za takmer tri mesiace fungovania v ňom zamestnanci mesta, mimovládnych organizácií a tiež dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomohli viac ako 37 000 ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine.

Posledné týždne ukázali, že počet prichádzajúcich ľudí, ktorí potrebujú pomoc priamo na Hlavnej stanici, výrazne klesá a predovšetkým sa menia oblasti, s ktorými potrebujú najčastejšie pomôcť. Hlavné mesto sa preto rozhodlo prevádzku Bodu prvého kontaktu a podpory na Hlavnej stanici ukončiť a všetku potrebnú pomoc aj naďalej poskytovať v Asistenčnom centre pomoci na Bottovej ulici.

V exponovaných časoch, kedy budú prichádzať vybrané vlakové spojenia, bude v priestore na Hlavnej stanici pôsobiť mobilný tím TENENET o. z., pripravený ľudí nasmerovať na Bottovu či poskytnúť všetky ďalšie dôležité informácie.

Kým na začiatku dobrovoľníci na Hlavnej stanici poskytovali najmä informácie týkajúce sa ubytovania, dočasného útočiska či možnosti právnej a psychosociálnej podpory, občerstvenie a prenocovanie, v súčasnosti prevažujú otázky ohľadom možností cestovania, jednotlivých vlakových spojení a pod. Z tohto dôvodu sme preto odporučili Ministerstvu dopravy SR a ŽSR, aby na Hlavnú stanicu a ďalšie dôležité dopravné uzly zabezpečili pracovníkov, ktorí ovládajú ukrajinský jazyk.

Chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým od ministerstiev až po súkromný sektor a súkromných darcov, ktorí nám na Hlavnej stanici pomohli vybudovať a prevádzkovať Bod prvého kontaktu a podpory. Aj vďaka nasadeniu jednotlivcov a organizácií v ňom mohli nájsť tisícky ľudí, v čase, keď to potrebovali, nevyhnutné informácie a pomoc.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *