islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ℹ️ V rámci príspevkov k blížiacej sa konferencii „Kultúra a náš svet“, ktorá sa uskutoční 16. – 17. mája, vám Platforma pre kul…

ℹ️ V rámci príspevkov k blížiacej sa konferencii „Kultúra a náš svet“, ktorá sa uskutoční 16. – 17. mája, vám Platforma pre kultúrny a kreatívny priemysel postupne predstaví dôležité osobnosti a rečníkov konferencie.

💬 Hlavná prednáška programu bude patriť českej expertke na kultúrnu politiku a manažment umenia, Marte Smolíkovej.

🔜 Nenechajte ujsť jej inšpiratívnu prednášku na tému „Spoločnosť, umenie a kultúra“, ktorú prednesie prvý deň o 9:30 hod.


ℹ️ Pokračujeme v predstavovaní, tento raz sa zameriame na dopoludnie prvého dňa konferencie „Kultúra a náš svet“.

🔝 Hlavná prednáška raňajšieho programu, bude patriť českej expertke na kultúrnu politiku a manažment umenia, Marte Smolíkovej!

👉 Od roku 2016 je riaditeľkou neziskovej organizácie Otvorená spoločnosť, kde pôsobila aj v rokoch 2003-2011. V medziobdobí (2012 – 2015) viedla Knižnicu Václava Havla. Skúsenosti získala ako vedúca programu pre umenie a kultúru v Nadácii OSF Praha v rokoch 1993 – 2003.

🤝 Koordinovala projekt Koncepcia účinnejšej podpory umenia pre roky 2007 – 2014, ktorý schválila česká vláda. Na pražskú DAMU a Masarykovu univerzitu (FF) zaviedla kurz Kultúrnej politiky, pre VŠUP výučbu manažmentu umenia. Pracovala v množstve poradných orgánov, napr. Ministerstva kultúry ČR, miest Prahy a Plzne, Európskej komisie, či Vyšehradského fondu. V rokoch 2011 – 2014 pôsobila v Štátnom fonde kultúry ako podpredsedníčka, aj predsedníčka. Od roku 2021 je členkou Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie.

📌 Už 16. 5. 2022 v čase 9:30 – 10:15 hod. si určite nenechajte ujsť jej inšpiratívnu prednášku na tému „Spoločnosť, umenie a kultúra“.

Tešíme sa na vás! Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *