islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

☝️ 9 z 10 zvierat z cirkusov trpí traumou, ukazuje štúdia. 🆕 Nová štúdia organizácie AAP Animal Advocacy and Protection analyzov…

☝️ 9 z 10 zvierat z cirkusov trpí traumou, ukazuje štúdia.
🆕 Nová štúdia organizácie AAP Animal Advocacy and Protection analyzovala zdravie 73 zvierat zachránených z európskych cirkusov v rokoch 2015-2021.
❌ Ukázala alarmujúci stav fyzického a mentálneho zdravia zvierat. 3 zvieratá museli po prijatí eutanazovať, ďalšie dlhodobo liečili. Najčastejšie problémy: ❌ podvýživa, ❌ až polovica zvierat mala vonkajšie zranenia spôsobené človekom a nevhodným a nebezpečným ustajnením, ❌ mačkovité šelmy boli zbavené pazúrov, ❌ ochorenia pohybového aparátu – artróza, atrofia svalstva, preležaniny, ❌ choroby srdca, obličiek, zažívacieho traktu, vytrhané zuby a neliečené zápaly v ústnej dutine, parazity. ❌ Abnormálnym správaním vrátane sebapoškodzovania trpela vyše štvrtina zvierat.
☝️ Aj keď väčšina krajín (vrátane Slovenska) prijala legislatívu, ktorá obmedzuje používanie zvierat v cirkusoch, celoeurópsky zákaz napriek našim snahám stále neplatí. Najproblémovejšou krajinou je v súčasnosti Nemecko, ktoré nemá žiadne obmedzenia a v krajine stále vystupuje 75 cirkusov s divožijúcimi zvieratami!
⛔️ Nenavštevujte cirkusy a atrakcie so zvieratami, nepodporujte utrpenie!
ℹ️ Viac info a štúdia v článku: https://www.eurogroupforanimals.org/news/9-out-10-animals-rescued-eu-circuses-suffer-trauma

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *