islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

✅ PODPORUJEME POMOC ZRANITEĽNÝM SKUPINÁM ❌ NIE VŠAK ZVYŠOVANIE DANÍ Sloboda a Solidarita PODPORUJE rýchlu a adresnú kompenzáciu…

✅ PODPORUJEME POMOC ZRANITEĽNÝM SKUPINÁM ❌ NIE VŠAK ZVYŠOVANIE DANÍ

Sloboda a Solidarita PODPORUJE rýchlu a adresnú kompenzáciu pre zraniteľné skupiny obyvateľstva, ktorá by bola vo výške 133 miliónov eur a môže byť krytá z očakávaných rozpočtových nadpríjmov.

Odmietame však zvyšovanie daní, ktoré je pre nás červenou čiarou.

👉 Namiesto efektívneho míňania verejných zdrojov, ideme cestou zvyšovania daní, s čím nemôžeme v žiadnom prípade súhlasiť. Zvyšovanie daní nie je liekom na súčasnú inflačnú krízu.

👉 Slovensko je krajina s najvyšším rastom daňovo-odvodového zaťaženia v posledných 10 rokov z krajín EU, preto treba byť veľmi opatrný pri ich ďalšom zvyšovaní. Nie všetky rodiny s deťmi nutne potrebujú kompenzáciu.

👉 Keďže máme limitované množstvo financií v dispozícii, zmysel dáva pomáhať len ohrozeným skupinám.

👉 Súhlasili sme s pomocou vo výške 133 miliónov eur, ktorú predstavil minister Krajniak a ktorá by bola krytá z očakávaných nadpríjmov.

👉 Všetky dodatočné dane i výdavky, ktoré sa idú zaviesť, sú trvalého charakteru a budú kontinuálne zaťažovať ekonomiku a štátny rozpočet.

👉 PVV hovorí o tom, že vytvoríme predpoklady na zastavenie rastu daňovo-odvodového zaťaženia. Tieto opatrenia však znamenajú ich ďalší rast a preto návrh považujeme za neudržateľný aj pre budúcoročný rozpočet.“

👉 Problém vidíme aj v navrhovanom nastavení voľnočasových poukazov.

👉 V tejto dobe nemôžeme súhlasiť s poskytnutím pol miliardy eur na voľnočasové poukazy.

👉 Samotnú myšlienku podporujeme, musí ísť ale ruka v ruke s väčším ohodnotením pre našich učiteľov.


Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *