islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

❗️ Od soboty 28.1.2023 budú brány našej zoologickej záhrady pre verejnosť zatvorené na najbližších 30 dní. Dôvodom je úhyn jedné…

❗️ Od soboty 28.1.2023 budú brány našej zoologickej záhrady pre verejnosť zatvorené na najbližších 30 dní. Dôvodom je úhyn jedného jedinca husi podunajskej (Anser anser domestic), u ktorého sa následne potvrdil vírus vtáčej chrípky H5N1. Tento druh husi sa nachádzal v zoo na otvorenej vodnej ploche, kde boli pravdepodobne nosičom vírusu divo žijúce vtáky.

🪶 Aj napriek tomu, že riziko prenosu vtáčej chrípky je na ľudí nízke, zoo prijala opatrenia nariadené Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou súvisiace s touto situáciou. Dobrou správou momentálne je, že žiadni z vtáčích jedincov, ktorí sa vyskytovali na spodnom jazere, nemusia byť kvôli tejto situácii eutanazovaní (nejavia príznaky choroby). Všetky jedince z jazierok sme preventívne presťahovali do zázemí, kde zároveň bude možné lepšie sledovať ich zdravotný stav.

💕 Počas najbližšieho obdobia budete môcť sledovať dianie v zoo prostredníctvom našich sociálnych sietí. Veríme, že toto náročné obdobie zvládneme a čoskoro sa s vami stretneme a privítame spoločne blížiacu sa jar. Ďakujeme za vašu dlhodobú podporu.

Autor správy, foto a správu publikoval ZOO Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *