islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🅿️ Dnes sme spustili systém regulovaného parkovania PAAS v prvých 3 zónach

🅿️ Dnes sme spustili systém regulovaného parkovania PAAS v prvých 3 zónach – v Krasňanoch, Tehelnom poli a Dvoroch 4, vďaka čomu bude v týchto zónach parkovanie dostupnejšie pre rezidentky a rezidentov.

🏘️ Ak ste rezidentkou alebo rezidentom jednej z týchto zón a ešte nemáte rezidentskú kartu, zaregistrujte sa na 👉 https://paas.sk

V prípade, že nie ste rezidentom, budete môcť v regulovanej zóne v spoplatnenom čase zaparkovať len po zaplatení hodinovej sadzby za parkovanie alebo využiť na parkovanie bonusovú či návštevnícku parkovaciu kartu.

A ako môžete hodinové parkovné zaplatiť? Jednoducho, prostredníctvom mobilných aplikácií, parkomatov v uliciach či s pomocou tzv. asistentov parkovania, ktorí budú počas prvých týždňov pomáhať s úhradou priamo v zónach. Aktuálne v systéme Paas fungujú aplikácie bmove, MPLA a Hopin a sú dostupné na stiahnutie na www.paas.sk/platba. Ďalšie aplikácie pribudnú v nasledujúcich týždňoch.

✅ Ako zaplatíte pomocou mobilnej aplikácie?
1️⃣ stiahnete a nainštalujete si mobilnú aplikáciu zo stránky www.paas.sk/platba
2️⃣ zadáte evidenčné číslo vozidla (EČV), na ktoré potrebujete kúpiť parkovací lístok
3️⃣ na mape si vyberiete úsek, kde ste zaparkovali alebo zadáte kód úseku parkovania (štvorciferný kód, ktorý nájdete na mape po kliknutí na konkrétnu ulicu https://paas.sk/mapa-zon/ ako aj na informačných tabuliach v regulovaných zónach)
4️⃣ zadáte dĺžku parkovania (minimálna platená transakcia je za 30 minútový parkovací lístok, dlhší čas parkovania je možné zvoliť po 1 minútových intervaloch)
5️⃣ zaplatíte a parkujete

Parkovací lístok je elektronický, je viazaný na EČV. Pri kontrole tak systém automaticky overí, či bol na dané vozidlo vydaný parkovací lístok.

📱 Trh s aplikáciami v systéme Paas je otvorený. To znamená, že každá aplikácia, ktorá splní základné požiadavky stanovené mestom a zverejnené na jeseň, sa môže zapojiť do systému. V rámci Slovenska ide o inovatívny spôsob sprístupnenia platenia za parkovné. Namiesto jednej mestskej aplikácie sme stavili na skúsenosti firiem, ktoré sa tomu venujú už roky a ich aplikácie sú často overené vo viacerých slovenských či zahraničných mestách. Obyvatelia tak budú mať na výber viacero aplikácií, ktoré môžu využívať, a vybrať si takú, ktorá im najviac vyhovuje z používateľského hľadiska. Viaceré aplikácie zároveň fungujú aj v iných mestách v zahraničí a návštevníci Bratislavy z týchto miest tak budú môcť zaplatiť parkovné cez aplikáciu, ktorú používajú aj vo svojom meste a Bratislavčania naopak v zahraničí.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *