islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🅿️ Od dnes je PAAS spustený už aj v lokalite Starý Ružinov – východ! Bratislavský parkovací asistent PAAS sa rozširuje o ďalši…

🅿️ Od dnes je PAAS spustený už aj v lokalite Starý Ružinov – východ!

Bratislavský parkovací asistent PAAS sa rozširuje o ďalšiu lokalitu. Po zavedení regulácie v časti Nového Mesta, Rače a Petržalky, sa od dnes podľa jasných pravidiel parkuje už aj v Ružinove, regulácia a kontrola parkovania sa spúšťa v časti Starý Ružinov – východ (na sídlisku medzi ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka).

Parkovanie je od dnes možné len na vyznačených miestach s platnou parkovacou kartou. Rezidenti zóny budú parkovať na základe svojej rezidentskej parkovacej karty, nerezidenti budú platiť v čase regulácie: pracovné dni v čase 14:00 – 06:00 h = 1,50 eur/h alebo budú môcť využiť bonusovú či návštevnícku kartu. Práve hodinová sadzba má odradiť ľudí, ktorí v lokalite nebývajú, od dlhodobého parkovania v zóne, napr. kvôli dochádzaniu do práce alebo za službami. Zvýhodňuje obyvateľov s trvalým pobytom v tejto lokalite a zanecháva viac parkovacích miest v blízkosti ich bytov. Parkovaciu kartu pre systém regulovaného parkovania PAAS je možné si stále vybaviť na stránke www.paas.sk. Obyvatelia, ktorí si zakúpia rezidentskú kartu na prvé auto s uvedenou platnosťou najneskôr od 30. apríla 2022, budú mať platnosť 15 mesiacov za cenu ročnej rezidentskej karty.

Starý Ružinov-východ je prvou časťou práve pripravovanej zóny Ružinov-Nivy, kde začína platiť nový systém regulovaného parkovania PAAS a obyvatelia Starého Ružinova budú tiež rezidentmi celej tejto zóny. K tejto lokalite sa čoskoro pridá aj oblasť Starý Ružinov – západ a 500 bytov, kde bude regulácia parkovania spustená začiatkom mája. Paralelne s tým už pripravujeme zavedenie PAAS aj v ďalšej lokalite, na Nivách (Svätoplukova – Košická), kde plánujeme reguláciu parkovania spustiť koncom mája. Do leta príde k rozšíreniu zóny na celú oblasť Nív – od Starého Mesta až po Bajkalskú ulicu. O presných termínoch budeme vopred informovať.

Mapu celej zóny Ružinov – Nivy aj všetky informácie nájdete na stránke www.paas.sk/ruzinov/.


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *