islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🇵🇱 🇸🇰 PREPOJENIE MÚZEA HOLOKAUSTU V SEREDI S AUSCHWITZ-BIRKENAU 🎙️ Na tlačovom brífingu sme dnes oznámili hlbšie prepojenie med…

🇵🇱 🇸🇰 PREPOJENIE MÚZEA HOLOKAUSTU V SEREDI S AUSCHWITZ-BIRKENAU

🎙️ Na tlačovom brífingu sme dnes oznámili hlbšie prepojenie medzi Slovenskou národnou expozíciou v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime a Múzeom holokaustu v Seredi. Ide o logické prepojenie dvoch inštitúcií a prehĺbenie medzinárodnej spolupráce pri tejto téme.

Slovenská národná expozícia “Tragédia slovenských Židov” bola otvorená v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime v roku 2002. Národnú expozíciu doposiaľ spravovalo Múzeum SNP a po novom prichádza k logickému prepojeniu s Múzeom holokaustu v Seredi.

Múzeum holokaustu v Seredi je súčasťou Múzea židovskej kultúry spadajúceho pod Slovenské národné múzeum. Ide o jediné múzeum svojho druhu na Slovensku, ktoré sa primárne venuje obdobiu holokaustu v celej šírke.

🗨️ Vedenie Múzea holokaustu v Seredi tento krok oceňuje a nazdáva sa, že prepojenie týchto dvoch inštitúcií pomôže zvýšiť záujem domácich i zahraničných návštevníkov a položiť základy vzdelávania s cieľom rozšíriť a skvalitniť výučbu ľudských práv na Slovensku.

🕯️ V našom úmysle je spraviť všetko pre to, aby ľudia nikdy nezabudli na tých, ktorí počas tohto temného obdobia našej histórie prišli o život.

Viac sa dočítate na ➡️ https://bit.ly/TS_Sered-Auschwitz-Birkenau.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *