islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🇸🇰 🇳🇴 DO NÓRSKA PRINESIEME KÚSOK NAŠEJ KULTÚRY 🎭 Už o necelé 2 týždne pricestuje slovenská kultúra do Nórska, kde domácim obyv…

🇸🇰 🇳🇴 DO NÓRSKA PRINESIEME KÚSOK NAŠEJ KULTÚRY

🎭 Už o necelé 2 týždne pricestuje slovenská kultúra do Nórska, kde domácim obyvateľom a krajanom žijúcim v Nórsku počas jedného dňa predvedie svoju rozmanitosť. Program, ktorý sme si s našimi organizáciami pripravili pri príležitosti Deň kultúry Slovenska v Osle, priblíži slovenskú klasickú hudbu, literatúru a ilustráciu.

🎻 Tóny nášho fenomenálneho Štátneho komorného orchestra Žilina zaznejú v Oslo Konserthus-e.

📚 Malí čitatelia si budú môcť prelistovať špeciálne nórske vydanie najstaršieho slovenského detského časopisu Slniečko a 3 slovenské knihy pre deti, ktoré boli vydané v nórskom jazyku.

🖼️ Nadšencov vizuálneho umenia iste poteší kolekcia animovaných filmov z festivalu BAB a výstava 28 ilustrácií „Slovenskí a nórski ilustrátori na Bienále ilustrácií Bratislava“.

Jednoducho, je sa na čo tešiť. 😉

Pozvite svojich priateľov a priateľky žijúcich v Nórsku na koncert a priblížte im kúsok slovenského umenia. Vstup je zdarma, stačí si zarezervovať svoje miesto 👉 https://tix.no/nb/oslok/buyingflow/tickets/18172/ 👈

__________
Štátny komorný orchester Žilina, BIBIANA, Literárne informačné centrum


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *