islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🌎HODINA ZEME 2023 – VYPNIME PRE PLANÉTU 💡Hodina Zeme, do ktorej sa už od roku 2009 aktívne zapájajú krajiny strednej Európy, sa…

🌎HODINA ZEME 2023 – VYPNIME PRE PLANÉTU

💡Hodina Zeme, do ktorej sa už od roku 2009 aktívne zapájajú krajiny strednej Európy, sa uskutoční v sobotu, 25. marca. Domácnosti, obce, mestá, organizácie aj známe svetové dominanty opäť na jednu hodinu vypnú svetlá. Upozorňujú tak na spoločnú zodpovednosť budúcnosti našej planéty a potrebu ochrany jej prírodných zdrojov.

🌱Najväčšia kampaň WWF, Hodina Zeme, sa tento rok posúva ďalej. Organizátori vyzývajú ľudí, aby „vypli“, oddýchli si od každodenných rutinných aktivít a venovali jednu hodinu akejkoľvek pomoci našej planéte. Môžu tak urobiť napríklad čistením svojho okolia, skrášlením záhrad či vysadením stromov.

📌Na Slovensku svoju účasť oznámili mnohé mestá a obce (Banská Bystrica, Bratislava, Dolný Kubín, Michalovce, Terňa, Žaškov a ďalšie iné), dominanty (Bojnický zámok, Hrad Beckov, Kostol sv. Alžbety vo Zvolene, Mestský hrad v Kremnici, atď.), organizácie, firmy, iniciatívy, a tiež aj materské, základné a stredné školy.

🤝Spoločne s WWF všetkých vyzývame na zapojenie sa do Hodiny Zeme tak, že 25. marca o 20:30 hod. na jednu hodinu vypneme osvetlenie a rovnaký čas venujeme aktivitám, ktorými pomôžeme našej planéte.

Celý článok o Hodine Zeme sa dočítate tu ☞ https://www.sopsr.sk/web/?cl=21000

#BiggestHourForEarth #EarthHour #hodinazeme #noplanetb #wwf


Autor správy, foto a správu publikoval Štátna ochrana prírody SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *