islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🌹 FOTOHÁDANKA – rozuzlenie 🌹 Včera sme pridali na našu stránku obrázok ružomberského erbu a pýtali sme sa, kde sa podľa vás nac…

🌹 FOTOHÁDANKA – rozuzlenie 🌹

Včera sme pridali na našu stránku obrázok ružomberského erbu a pýtali sme sa, kde sa podľa vás nachádza. Zo správnych odpovedí sme chceli vyžrebovať jedného, komu pošleme zaujímavý ružomberský darček, knihu, ktorá spríjemní jesenné chvíľky.

Pod obrázkom sa zjavilo množstvo komentárov a jeden bol správny, takže o víťazovi sme nemuseli ani losovať. Víťazom prvého kola fotohádanky sa stáva Ján Ondrejka.

🌠 Tak takto to teda je:

Erb zo včerajšej foto-hádanky sa nachádza na pomníku pri odbočení z hlavnej cesty RK-BB na Smrekovicu (pri Bodege), najvyššie miesto Ružomberka. Pomník má pripomínať postavenie tejto cesty, ktoré sa uskutočnilo v roku 1935. Nad erbom sa nachádza aj pôsobivý text, ktorý opisuje dôvod, pre ktorý bol osadený. Napísané tam je:

„Cestu postavili v roku 1935 vojaci I. horskej brigády s výdatnou pomocou Mesta Ružomberka, aby ukázali aká je krásna naša vlasť a ako ju skutkom milovať.“ ❤️

Kto má chuť si to overiť, tak skúste krásnu jesennú jazdu po cyklokorytničke v objatí jesenných stromov. Bicyklom sa veľmi ľahko dostanete ku pomníku a keďže je v jeho tesnej blízkosti aj reštaurácia, budete sa môcť popri objavovaní tohto miesta aj osviežiť. Či už sa tam vyberiete pešo alebo na bicykli, pamätajte, že teplé oblečenie je už v týchto dňoch nevyhnutnosťou.

Druhé kolo hádanky spravíme už budúci týždeň. Podmienky ostávajú rovnaké, súťažiť a aj vyhrať môže každý.

OBJAV MIESTO
#spoznajmesto

(Hádanky „Objav miesto, spoznaj mesto“ majú za úlohu ukázať netradičné krásy nášho mesta, na ktoré sa môžete hravo dostať a objaviť jeho nie celkom známe časti. Hádanka si kladie za úlohu podporiť aj každému prístupný mestský turizmus – výbornú cestu ako bezplatne posilniť zdravie a povedomie o meste Ružomberok.

Raz týždenne si bude mať každý možnosť zasúťažiť o vecné dary Mesta Ružomberok. Do súťaže sa zapojí ten, ktorý pridá do komentára odpoveď na otázku, uverejnenú v súťažnom príspevku. Spomedzi všetkých, ktorí budú do súťaže zapojení, sa vyberú komentáre tých, ktorí odpovedia správne. Z nich sa vyžrebuje jeden, ktorému bude poslaný darček).

📸📸📸


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Ružomberok on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *