islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🏅🎖 NÁVRHY NA CENU MESTA A CENU PRIMÁTORA MÔŽETE PODAŤ AJ VY V rámci osláv Dňa mesta Košice sa každoročne udeľujú verejné ocenen…

🏅🎖 NÁVRHY NA CENU MESTA A CENU PRIMÁTORA MÔŽETE PODAŤ AJ VY

V rámci osláv Dňa mesta Košice sa každoročne udeľujú verejné ocenenia „Cena mesta Košice“ a „Cena primátora mesta“. 💛💙 Cenu mesta Košice môže udeliť Mestské zastupiteľstvo v Košiciach za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky a mimoriadne zásluhy vo vedeckej, technickej, kultúrnej, umeleckej, športovej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti, ktorú udeľuje každoročne raz v roku, najviac desiatim jednotlivcom a trom kolektívom.

🎖 Cenu primátora mesta udeľuje primátor mesta Košice obyvateľom mesta
s trvalým pobytom jeho na území za ich záslužnú činnosť v prospech samosprávy a rozvoja mesta, za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky a mimoriadne zásluhy vo vedeckej, technickej, umeleckej, kultúrnej, športovej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti. Tá sa udeľuje najviac pätnástim jednotlivcom a trom kolektívom.

👉 Návrhy na udelenie ocenení môžu predkladať predstavitelia mesta, poslanci mestského zastupiteľstva, orgány mestských častí, zástupcovia širokej verejnosti, najmä občianske združenia, humanitárne, kultúrne, cirkevné, umelecké, vedecké, vzdelávacie, podnikateľské a športové inštitúcie, ako aj ďalší obyvatelia mesta.

✔️ Termín uzávierky na predloženie návrhov na ocenenie jednotlivca alebo kolektívu Cenou mesta Košice v roku 2022 je 17. január 2022.

✔️ Termín uzávierky na predloženie návrhov na ocenenie jednotlivca alebo kolektívu Cenou primátora mesta v roku 2022 je 15. marec 2022.

ℹ️ Čo všetko je potrebné v návrhu uviesť a čo by mal obsahovať si prečítate v tlačovej správe mesta: https://www.kosice.sk/clanok/oznamenie-o-podavani-navrhov-na-udelenie-verejnych-oceneni-cena-mesta-kosice-a-cena-primatora-mesta-v-roku-2022


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *