islovak.sk

online denn├ę spravodajstvo – ┼żijeme Slovenskom…

­čĆć TREN─î├ŹN- EUR├ôPSKE HLAVN├ë MESTO KULT├ÜRY 2026 NA SLOVENSKU ­č窭čç░ O titul Eur├│pske hlavn├ę mesto kult├║ry 2026 sa uch├ídzalo 8 slovens…

­čĆć TREN─î├ŹN- EUR├ôPSKE HLAVN├ë MESTO KULT├ÜRY 2026 NA SLOVENSKU

­č窭čç░ O titul Eur├│pske hlavn├ę mesto kult├║ry 2026 sa uch├ídzalo 8 slovensk├Żch miest, no medzin├írodn├í porota rozhodla, ┼że prvenstvo na Slovensku z├şska mesto Tren─Ź├şn.

­čĺş Ve─żmi ma zaujala filozofia tren─Źianskeho projektu EHMK ÔÇô a to je ÔÇťpestovanie zvedavostiÔÇŁ ÔÇô preto┼że zvedavos┼ąou sa v┼íetko za─Ź├şna, ale zvedavos┼ą sa nikdy nekon─Ź├ş. T├íto l├şnia pestovania zvedavosti, ktor├í ka┼żd├ęho z n├ís vedie k tomu, aby sme sa vzdel├ívali a r├ístli, boli spolupatri─Źn├ş, zodpovedn├ş a empatick├ş, sa bude tiahnu┼ą cel├Żm projektom nieko─żko rokov a ver├şm, ┼że sa dostane ─Ćalej z regi├│nu do cel├ęho Slovenska.

­čĄŁ Dnes som sa osobne stretla s prim├ítorom Tren─Ź├şna Richardom Rybn├ş─Źkom a talentovan├Żmi, zanieten├Żmi mlad├Żmi ─żu─Ćmi, ktor├ş na projekte pracovali. Osobne som im zablaho┼żelala k prv├ęmu ├║spechu na ceste realizovania Eur├│pskeho hlavn├ęho mesta v roku 2026.

­čĹŹ V projektoch, ktor├ę som mala mo┼żnos┼ą vidie┼ą od v┼íetk├Żch miest, ktor├ę sa zapojili, je vidie┼ą, ┼że Slovensko m├í obrovsk├Ż potenci├íl, ktor├Ż ani z─Ćaleka nie je vy─Źerpan├Ż. M├íme tu neskuto─Źn├ę mno┼żstvo skvel├Żch a kreat├şvnych ─żud├ş, ktor├ş dok├í┼żu pohn├║┼ą Slovensko nielen v tejto oblasti dopredu.

­čÄë Tren─Ź├şn 2026


Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Nat├ília Milanov├í – ministerka kult├║ry on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *