islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🏗️ Vyhlasujeme výzvu na predkladanie žiadostí na zmenu územného plánu nevyužívaných plôch rezerv dopravy, reprezentovaných v úze…

🏗️ Vyhlasujeme výzvu na predkladanie žiadostí na zmenu územného plánu nevyužívaných plôch rezerv dopravy, reprezentovaných v územnom pláne mesta ako funkčné plochy s kódom funkcie č. 701, 702 a 703 za účelom zvýšenia dostupnosti bývania v našom meste. Po novom je tak možné požiadať o umožnenie výstavby bytov práve na týchto nevyužívaných plochách, kde bude urbanistickou štúdiou preverené a z jej verejného prerokovania preukázané, že lokalita, spĺňa predpoklady pre zmenu funkčného využitia na obytné územie a výstavbu bytov.

Všetky informácie nájdete na 👉 https://bit.ly/zmena_UP_byvanie

Bývanie je základ. A preto nám záleží na tom, aby bolo dostupné. Pre zvýšenie dostupnosti bývania preto rekonštruujeme zanedbané mestské byty a po rokoch rozbiehame aj vlastnú výstavbu mestských bytov. Pre zvýšenie počtu bytov je ale veľmi dôležitá aj dobrá spolupráca hlavného mesta so súkromným sektorom. Práve o tom je aj táto výzva. Jej cieľom je využiť na výstavbu bytov urbanistickou štúdiou preverené vyhovujúce brownfieldy. A najlepšie na tom je, že časť bytov, ktoré súkromný investor vybuduje, dostane mesto. To znamená viac dostupných nájomných bytov pre Bratislavčanky a Bratislavčanov.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *