islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🐣 VYHODNOTENIE OPATRENÍ POČAS VEĽKEJ NOCI: TAKTO TO VYZERALO NA CESTÁCH CEZ SVIATKY 👇👮‍♀️👮‍♂️ 🚔 V súvislosti s veľkonočnými sv…


🐣 VYHODNOTENIE OPATRENÍ POČAS VEĽKEJ NOCI: TAKTO TO VYZERALO NA CESTÁCH CEZ SVIATKY 👇👮‍♀️👮‍♂️

🚔 V súvislosti s veľkonočnými sviatkami, a s tým spojeným zvýšeným pohybom chodcov a vodičov v cestnej premávke, polícia zvýšila výkon služby. Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky dohliadalo vo zvýšenej miere od 28. marca viac policajtov.

🥃 Intenzívnejšie kontroly na cestách odhalili počas štyroch sviatočných dní 226 vodičov pod vplyvom alkoholu a iných návykových látok. Do jedného promile „nafúkalo“ 37 vodičov, nad jedno promile 39 vodičov. Len pripomíname, že jazda pod vplyvom alkoholu nad jedno promile je trestný čin, za ktorý hrozí až ročné väzenie. „Pod čapicou“ malo aj 111 nemotorových účastníkov cestnej premávky. Pod vplyvom iných návykových látok bolo 39 účastníkov cestnej premávky.

🚱 Počas Veľkonočného pondelka jazdilo pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok 59 vodičov, do jedného promile malo deväť vodičov, nad jedno promile 15 vodičov. Bujarú oslavu, podľa výsledkov dychovej skúšky, absolvovalo aj 29 nemotorových účastníkov cestnej premávky. Šesť vodičov bolo po vplyvom iných návykových látok.

➡️ Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov (29.3. až 1.4.2024) polícia eviduje 90 dopravných nehôd, počas ktorých zomrela jedna osoba, osem osôb sa zranilo ťažko a 41 osôb utrpelo ľahké zranenia.

🗓️ Počas vlaňajších veľkonočných sviatkov (7.4. až 10.4.2023) vodiči zavinili 85 dopravných nehôd, päť osôb prišlo o život, tri sa zranili ťažko a 29 ľahko.

NA BEZPEČNOSŤ SME DOHLIADALI NIELEN NA CESTÁCH

🔍 Tak ako každý rok, polícia prijala v tomto období opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti sa zamerali najmä na kontrolu dodržiavania rýchlosti jazdy, zákazu požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok vodičmi.

🚸 Policajti v prípade potreby riadili a usmerňovali premávku, dohliadali na miestach so zvýšeným pohybom chodcov, ako sú napríklad kostoly, cintoríny, nákupné centrá a ďalšie miesta.

🚉 Nezabudli ani na cestujúcich vo vlakoch, s cieľom zvýšiť pocit ich bezpečnosti boli aj na železničných staniciach, vo vybraných regionálnych vlakoch, rýchlikoch a v medzinárodných vlakoch.

V KONTROLÁCH POKRAČUJEME

🔜 S cieľom znižovania dopravných nehôd a ich následkov, najmä ochrániť čo najviac životov a eliminovať z ciest vodičov pod vplyvom alkoholu a iných návykových látok, bude polícia aj v ďalšom období realizovať dopravno-bezpečnostné akcie.

🚨 Počas celého apríla budú kontroly zamerané na dodržiavanie rýchlosti jazdy, zákaz požívania alkoholu a iných návykových látok (motorových aj nemotorových vodičov). Dodržiavanie povinností policajti skontrolujú aj u vodičov hromadnej prepravy osôb, teda autobusov i trolejbusov. Pozornosti policajtov neuniknú ani chodci, cyklisti, kolobežkári a motorkári.
Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *