islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

👩‍💼ČO NÁS ČAKÁ NA NAJBLIŽŠOM ZASTUPITEĽSTVE 👨‍💻 V pondelok 29. mája nás čaká 6. zasadnutie Zastupiteľstva Žilinského samosprávn…

👩‍💼ČO NÁS ČAKÁ NA NAJBLIŽŠOM ZASTUPITEĽSTVE 👨‍💻

V pondelok 29. mája nás čaká 6. zasadnutie Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. Súčasťou rokovania bude okrem iného aj návrh 1. úpravy rozpočtu.

💶Poslanci rozhodnú o tom, na ktoré projekty bude použitý schválený úver v celkovej výške 20 miliónov eur. 16,5 milióna eur plánujeme investovať do rekonštrukcie ciest, mostov, oporných múrov. Tri aj pol milióna eur, z tohto mimoriadne výhodného dlhodobého úveru, je určených na projekty v oblasti modernizácie odborného vzdelávania, predovšetkým pre dlhoočakávanú rekonštrukciu žilinského konzervatória.

👉Ďalej budeme schvaľovať Spustenie II. fázy I. etapy Integrovaného dopravného systému ŽSK – plnohodnotnú integráciu Horného Považia a Kysúc.

⚖️V predloženom Záverečnom účte Žilinského samosprávneho kraja predstavíme pozitívne výsledky hospodárenia nášho kraja za rok 2022.

🎥Sledujte zasadnutie Zastupiteľstva online, už v pondelok, 29. mája od 10:00 na našom FB alebo Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=rI5S6C5dadY

📜Program zastupiteľstva: https://shorturl.at/erDE7

#zsk #zilinskykraj

Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *