islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

💙 STAŇTE SA AJ VY SÚČASŤOU PRÍBEHU EURÓPSKEHO HLAVNÉHO MESTA KULTÚRY V rámci kandidatúry Nitry na Európske hlavné mesto kultúr…

💙 STAŇTE SA AJ VY SÚČASŤOU PRÍBEHU EURÓPSKEHO HLAVNÉHO MESTA KULTÚRY

V rámci kandidatúry Nitry na Európske hlavné mesto kultúry roku 2026 pripravila Nitra množstvo aktivít, ktoré majú šancu pozdvihnúť kultúrny život v celom nitrianskom regióne, vrátane Topoľčian.

💡Dobré nápady nestačia. Preto sa hľadajú šikovní ľudia, ktorí ich pomôžu zrealizovať.

📩 S uzatvorením prihlášky kandidatúry ukončila Nitra aj otvorenú výzvu na umelecké projekty NITRO. Po skvelej odozve sa však rozhodli ju mierne pozmeniť a rozšíriť! Preto, ak chcete priložiť ruku k príbehu Nitry ako Európskeho hlavného mesta kultúry roku 2026, pridajte sa sa do siete NITRO!

NITRO je sieť je pre každého (jednotlivca aj organizáciu), kto má záujem podielať sa na projektoch rozvíjajúcich kultúrny život v Nitre a nitrianskom regióne, teda aj v Topoľčanoch a okolí. Jej cieľom je vybudovať komunitu ľudí, ktorá bude vzájomne spolupracovať, vzdelávať sa, zdieľať a ostane kultúrne aktívna aj v prípade, že titul Nitra nezíska. Zapojte sa do procesu vytvárania spoločnej budúcnosti mesta a regiónu a urobte z neho kreatívne miesto pre obyvateľov aj návštevníkov. Prispieť môžete nasledovne:

🔹 Vlastníte priestor, v ktorom by sa dal zorganizovať koncert, stand-up, čítačka, beseda?
🔹 Máte skúsenosti s organizovaním kultúrnych podujatí?
🔹 Ste umelec či umelkyňa a chceli by ste sa zapojiť do kultúrnych projektov?
🔹 Prípadne by ste radi podali pomocnú ruku ako dobrovoľník?

📝 Ak vás ktorákoľvek z uvedených možností zaujala, neváhajte a pridajte sa! Vyplnením formulára sa pridáte ku kultúrnym nadšencom, vďaka ktorým Nitra a celý región vstúpi do novej kultúrnej epochy!

Do siete NITRO sa môžete pridať na tomto linku https://www.nitra2026.eu/nitro/

Ďakujeme vopred a tešíme sa na vás!


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Topoľčany on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *