islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

📜SLOVENSKO PREDKLADÁ PRVÝ ZÁPIS DO ZOZNAMU DOBRÝCH PRAKTÍK UNESCO. UCHÁDZA SA OŇ ŠKOLA REMESIEL ÚĽUV 🇸🇰 Ministerska kultúry Nat…

📜SLOVENSKO PREDKLADÁ PRVÝ ZÁPIS DO ZOZNAMU DOBRÝCH PRAKTÍK UNESCO. UCHÁDZA SA OŇ ŠKOLA REMESIEL ÚĽUV

🇸🇰 Ministerska kultúry Natália Milanová podpísala nominačný spis – Škola remesiel ÚĽUV, ktorý Slovensko oficiálne predkladá na zápis do Zoznamu dobrých praktík v oblasti ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

🧵 Škola remesiel ÚĽUV, ktorá bola v národnom zozname dobrých praktík zapísaná ako prvá, sa tak zároveň stane aj naším historicky prvým zástupcom uchádzajúcim sa o medzinárodný zápis. Uvedomujúc si dôležitosť komplexnej a systematickej starostlivosti o živé dedičstvo a jeho udržateľný rozvoj, je ÚĽUV, ktorého činnosť sa spája s tradičným remeslom a ľudovou umeleckou výrobou, nezastupiteľným článkom.

🌎 Zoznam dobrých praktík v oblasti ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO je medzinárodným nástrojom, ktorý umožňuje členským krajinám, komunitám a partnerom UNESCO zdieľať skúsenosti a príklady v úspešnom zdolávaní výziev pri uchovávaní nehmotného kultúrneho dedičstva pre budúce generácie. Aktuálne je na Zozname dobrých praktík UNESCO na celosvetovej úrovni zapísaných 33 aktivít z 31 krajín.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *