islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

📢 PRÍĎTE SI PREVZIAŤ BEZPLATNÉ NÁDOBY A KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ K TRIEDENIU VZÁCNEHO KUCHYNSKÉHO BIOODPADU Rača je v poradí desi…

📢 PRÍĎTE SI PREVZIAŤ BEZPLATNÉ NÁDOBY A KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ K TRIEDENIU VZÁCNEHO KUCHYNSKÉHO BIOODPADU

Rača je v poradí desiatou mestskou časťou, do ktorej zavádzame zber kuchynského bioodpadu. Distribúcia nádob, kompostovateľných vreciek a informačných letákov začína v Rači 15. 8. a končí 26. 8. 2022.

⏰ KEDY A KDE NÁS NÁJDETE?
Harmonogram adresnej distribúcie pre rodinné i bytové domy nájdete na našej stránke https://www.olo.sk/od-15-augusta-2022-zaciname-distribuovat-obyvatelom-race-balicky-na-zber-kuchynskeho-bioodpadu/.

❓ NEVYHOVUJE VÁM TERMÍN ADRESNEJ DISTRIBÚCIE?
Ak si nemôžete prevziať balíček na triedenie kuchynského bioodpadu počas adresnej distribúcie, navštívte niektoré z distribučných centier. Ich zoznam nájdete v tabuľkách na konci harmonogramu.

🥕 PREČO ZAVÁDZAME ZBER KUCHYNSKÉHO BIOODPADU?
Bratislava má zákonnú povinnosť zabezpečiť triedenie kuchynského bioodpadu najneskôr do konca roka 2022. Jednotlivé mestské časti zapájame do zberu postupne. Cieľom zavedenia zberu kuchynského bioodpadu je znížiť, ideálne odstrániť tento druh odpadu zo zmesového komunálneho odpadu – ten tvorí 20 – 25 % objemu čiernych zberných nádob. Spolu so záhradným odpadom je to až 45 % komunálneho odpadu. Ak zozbierame tento druh odpadu zvlášť, môžeme ho spracovať a v podobe živín vrátiť späť do pôdy.

Ďakujeme, že sa zapájate do zberu kuchynského bioodpadu a tešíme sa na vás!

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *