islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

📣 POZÝVAME VÁS NA KOŠICKÉ HANUSOVE DNI 🙏 Počas prvého adventného víkendu, 🕯 27. a 28. novembra, príde do Košíc festival Košické…

📣 POZÝVAME VÁS NA KOŠICKÉ HANUSOVE DNI 🙏

Počas prvého adventného víkendu, 🕯 27. a 28. novembra, príde do Košíc festival Košické Hanusove dni. Hanusove dni chcú spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo a katolícka cirkev sú po stáročia pevnou súčasťou našej kultúrnej identity.

👐 Košické Hanusove dni sa budú konať pod záštitou primátora mesta Košice Jaro Polaček. Festival je určený akademickej verejnosti, ako aj širšiemu publiku. Pôjde o dva dni plné 🗣 diskusií a prednášok z oblasti politiky, teológie, 📿 psychológie či iných spoločenských vied.

👉 Jednou z prednášok bude aj KHD talks: Bacstage s pápežom o tom, ako sme prežívali návštevu pápeža Františka na východe a čo nám zanechal. Na podujatí vystúpi aj námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová, ktorá porozpráva o výnimočnom stretnutí so Svätým Otcom, 🇻🇦 ale napríklad aj o tom, čo nás pápež František učí o líderstve. Zároveň zodpovie dve základné otázky, v ktorých duchu budú rozhovory prebiehať:

✅ Mení pápež František môj pohľad na vieru a cirkev?
✅ Čo nás učí o rešpekte a úcte?

Intenzívne mesiace príprav vyústili do historickej návštevy predstaviteľa jednej z najväčších duchovných rodín tejto planéty 🌍 a jej hodnôt, ale tiež, a predovšetkým, do návštevy nositeľa veľmi potrebnej inšpirácie pre budúcnosť ľudstva. Pozývame vás na talkshow 🗣 o pápežovej ceste na východ očami ôsmich inšpiratívnych ľudí, ktorí mali tú česť ho stretnúť osobne.

🎟 Lístky na KHD talks: Bacstage s pápežom, ktoré bude prebiehať 28. 11. 2021 | 20:30 | ONLINE alebo permanentku na celý festival si môžete kúpiť tu: https://hanusovedni.sk/sk/khd/events/305/khd-talks-backstage-s-papezom/

👉 Viac informácií nájdete aj na stránke Hanusove dni: https://hanusovedni.sk/sk/khd/


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *