islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

📰 MARCOVÉ ČÍSLO SAMOSPRÁVNYCH NOVÍN NAŠA PETRŽALKA JE NA CESTE DO VAŠICH SCHRÁNOK AJ DO VYBRANÝCH INŠTITÚCIÍ 📰 Príjemné počasie…

📰 MARCOVÉ ČÍSLO SAMOSPRÁVNYCH NOVÍN NAŠA PETRŽALKA JE NA CESTE DO VAŠICH SCHRÁNOK AJ DO VYBRANÝCH INŠTITÚCIÍ 📰

Príjemné počasie nás ťahá do prírody, no i tak je dôležité zostať v obraze. Pribaľte si k jarnému vyhrievaniu napríklad najnovšie číslo samosprávnych novín NAŠA PETRŽALKA, ktoré je už v týchto chvíľach na ceste k vám. Opäť sa tak môžete začítať do noviniek a zaujímavostí z diania v našej mestskej časti. V marcovom vydaní novín Naša Petržalka sa okrem iného dozviete: 👇

✒ Petržalské sídlisko oslavuje polstoročnicu. Uctite si jeho narodeniny spoločne s nami i kolegami z Kultúra v Petržalke a Miestna knižnica Petržalka „petržalská knižnica“ už v nedeľu 2. apríla na slávnostnom podujatí na Námestí hraničiarov 🔗 https://fb.me/e/496OpDdSB. Ešte predtým sa ale začítajte do spomienok sprievodcu Petržalkou Martinom Kleiblom či zaujímavostí z histórie vzniku najľudnatejšej mestskej časti , ktoré vám budeme pravidelne prinášať počas celého roka.

✒ Žijú medzi nami; dbajú na to, aby sa duševná potrava dostala k čo najväčšiemu počtu obyvateľov našej samosprávy a takisto vám ochotne poradia v ktorejkoľvek z deviatich pobočiek Petržalky, pretože bez nich by sme častokrát boli v knižnej džungli stratení. Zoznámte sa s našimi kolegami a kolegyňami z Miestna knižnica Petržalka „petržalská knižnica“.

✒ Po roku sme späť s prestížnou anketou OSOBNOSŤ PETRŽALKY 2023. Odmeňte zvučné mená, ktoré vám svojimi činmi utkveli nielen v pamäti, ale tiež v srdci. Nominácie v piatich kategóriách nám môžete posielať DO NEDELE 30. APRÍLA (vrátane) prostredníctvom ONLINE FORMULÁRA 🔗 www.OSOBNOST.PETRZALKA.sk. Piatich z vás radi odmeníme pozvánkami pre dve osoby na slávnostný septembrový galavečer. Podrobnosti sa dozviete na strane 3.

✒ Hoci chcela byť právničkou, stala sa učiteľkou. Jej práca je pre ňu už 46 rokov poslaním, o čom svedčí i tohtoročná nominácia medzi TOP 30 na ocenenie Učiteľ Slovenska. Prečítajte si celý rozhovor s učiteľkou 1. stupňa našej Základnej škole Holíčska 50 Danielou Banásovou, s ktorou sme sa zhovárali aj v 28. diele podcastu Z petržalskej obývačky 🔗 bit.ly/zpoanchor.

✒ V rovnakej obývačke sme vyspovedali aj druhú vicestarostku a poslankyňu miestneho zastupiteľstva Michalu Kozákovú. Aké sú jej priority či pracovné plány na najbližšie obdobie, ale aj to, prečo chce oživovať petržalské vnútrobloky a mnoho ďalších zaujímavostí sa dozviete na strane 16.

✒ Jarné upratovanie v Petržalke so sebou prináša i veľké čistenie našich parkovísk, ktoré tentokrát potrvá až do konca roka. Celý HARMONOGRAM, ktorý sa bude pekne vynímať napríklad na vašej chladničke, nájdete na stranách 11 – 14.

✒ Chýbať, samozrejme, nemôže ani petržalská kultúra, aktuality, zaujímavosti, športová rubrika či vaša obľúbená tajnička. Pevnou súčasťou novín je aj naše sudoku.

Veríme, že vás táto malá ochutnávka Našej Petržalky navnadila a s radosťou sa zahryznete do jej pútavých stránok. Prajeme vám príjemné čítanie. 🙂

ℹ️ Noviny Naša Petržalka nájdete už čoskoro vo vstupoch a schránkach vašich panelákov či v nových stojanoch vo verejných inštitúciách z dielne petržalských makačov. Dostupné sú však už teraz na PETRZALKA.sk/noviny alebo v mobilnej aplikácii Petržalka. Stiahnuť si ju môžu všetci majitelia tabletov a mobilných telefónov: ✅ iOS: http://lnk.sk/boq5 a ✅ Android: http://lnk.sk/fcl3 . Nezabudnite nám tiež dať v komentároch vedieť, či sa noviny dostali až k vám. ĎAKUJEME! 🍀 #nasapetrzalka

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *