islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🔴 MILITARIZÁCIA A INDOKTRINÁCIA UNESENÝCH UKRAJINSKÝCH DETÍ JE SNAHOU O ZNIČENIE UKRAJINSKEJ IDENTITY ❗️ Nezákonné a často nási…

🔴 MILITARIZÁCIA A INDOKTRINÁCIA UNESENÝCH UKRAJINSKÝCH DETÍ JE SNAHOU O ZNIČENIE UKRAJINSKEJ IDENTITY

❗️ Nezákonné a často násilné deportácie ukrajinských detí z okupovaných území do Ruska sú jedným z najhorších vojnových zločinov páchaných Kremľom na 🇺🇦. Štatistiky unesených detí sa líšia, no ide o desiatky až stovky tisíc deportovaných detí.

‼️ Rusko však ukrajinské deti nielen unáša, ale snaží sa ich aj pretvoriť na svoj militaristický obraz. Ruská mládežnícka armáda verbuje deti pripravené podľa oficiálnej línie bojovať s vnútornými zradcami, Západom a Ukrajinou.

🧐 Ide o polovojenskú mládežnícku skupinu ruského štátu pre deti vo veku šesť a viac rokov. Založilo ju ruské ministerstvo obrany v roku 2016 ako prostriedok na prípravu detí na vojnu po fyzickej, intelektuálnej, morálnej a „duchovnej“ stránke. Skupina má 1,3 milióna členov a ročnú štátnu dotáciu približne 80 miliónov dolárov.

❌ Len mesiac po skončení brutálneho obliehania Mariupolu Rusko odštartovalo kampaň s cieľom premeniť ukrajinské deti na ruských občanov a bojovníkov. Členom mládežníckej armády sa hovorí, že Ukrajina je fašistický národ, ktorý chce zničiť Rusko.

📌 Rusko prevzalo model zapájania mládeže do militaristických a ideologických organizácií zo Sovietskeho zväzu, kde účasť v takýchto skupinách bola „dobrovoľne-povinná“. Ukrajinským deťom sa hovorí: „Ste v Rusku. Rusko je tu navždy.“

🇺🇦 Kde však Rusko navždy nebude, je územie Ukrajiny. Jeho vojská sa musia stiahnuť z Ukrajiny a deti, ktoré unieslo, musí vrátiť ich rodičom.

#VitazstvoPreUkrajinu #RuskaPropaganda #hybridnehrozby


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *