islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🗳️ V 25 OBCIACH A MESTÁCH PÔJDU V SOBOTU OBYVATELIA K VOLEBNÝM URNÁM Voliť sa bude 11 starostov, 1 primátor a 20 poslancov v 14…

🗳️ V 25 OBCIACH A MESTÁCH PÔJDU V SOBOTU OBYVATELIA K VOLEBNÝM URNÁM

Voliť sa bude 11 starostov, 1 primátor a 20 poslancov v 14 obecných zastupiteľstvách. Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa budú konať v obciach, v ktorých sa uvoľnil mandát na tieto funkcie. Počas volieb budú platiť protiepidemické opatrenia.

⏰ Voľby sa konajú od 7:00 do 22.00.
ℹ️ Právo voliť do orgánov samosprávy obce má občan Slovenskej republiky a cudzinec, ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.
ℹ Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

VIAC na https://www.minv.sk/?oso1822-info1

KDE SA BUDE VOLIŤ
🗳️ Starostov budú obyvatelia voliť v obciach Marianka, Hurbanova Ves, Jelenec, Vlkanová, Selce, Ratková, Gemerček, Hontianske Nemce, Zemiansky Vrbovok, Strihovce, Kračúnovce. Primátora budú voliť v Sečovciach.

🗳️ Poslanci zastupiteľstiev sa budú voliť v obciach Veľké Držkovce, Polianka, Adamovské Kochanovce, Kovarce, Abramová, Ivančiná, Muránska Huta, Zemiansky Vrbovok, Budča, Brezov, Pavľany, Ďurďoš, Veľká Lodina a v meste Nová Baňa.

OPATRENIA POČAS VOLIEB
➡ Voľby sa budú konať za dodržiavania prísnych protiepidemických opatrení, na ktorých dodržiavanie bude dohliadať príslušná okrsková volebná komisia.
➡ Na voľby sa nevzťahujú podmienky stanovené COVID automatom pre účasť na hromadných podujatiach a teda sa neuplatňuje režim OTP a podobne.
➡ Voliči budú môcť vstupovať do volebnej miestnosti len s prekrytými hornými dýchacími cestami respirátorom a pri vstupe si musia vydezinfikovať ruky.
➡ Dbať sa bude aj na limitovaný počet voličov nachádzajúcich sa súčasne vo volebnej miestnosti. Vo volebnej miestnosti by sa mal zdržiavať najviac taký počet voličov, koľko je v nej priestorov na úpravu hlasovacích lístkov (zásten). To sa nevzťahuje na osobu, ktorá vykonáva asistenciu voličovi pri hlasovaní, ani na členov a zapisovateľa volebnej komisie vyššieho stupňa.
➡ Rovnako voliči čakajúci pred volebnou miestnosťou budú musieť dodržiavať dvojmetrové odstupy a nos aj ústa mať prekryté respirátorom.
➡ Vo volebnej miestnosti sa budú priebežne dezinfikovať priestory na úpravu hlasovacích lístkov spolu s písacími potrebami pre voličov.
➡ Informáciu o voličoch, ktorí budú mať na základe rozhodnutia príslušného RÚVZ nariadenú domácu izoláciu z dôvodu ochrany verejného zdravia, bude mať okrsková volebná komisia uvedenú v zozname voličov. Takíto voliči nebudú teda môcť voliť osobne vo volebnej miestnosti ani prostredníctvom prenosnej volebnej schránky.
_________
Obec Marianka
Polianka – Naša Obec
Obec Hurbanova Ves
Obec Jelenec
Nová Baňa


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *