islovak.sk

online denn├ę spravodajstvo – ┼żijeme Slovenskom…

­čŚ│ ZMENY V Z├üKONE: VO─ŻBA PO┼áTOU BUDE JEDNODUCH┼áIA Ôťů N├írodn├í rada SR schv├ílila n├ívrh novely z├íkona o podmienkach v├Żkonu volebn├ęho…

­čŚ│ ZMENY V Z├üKONE: VO─ŻBA PO┼áTOU BUDE JEDNODUCH┼áIA Ôťů

N├írodn├í rada SR schv├ílila n├ívrh novely z├íkona o podmienkach v├Żkonu volebn├ęho pr├íva, ktor├Ż pripravilo ministerstvo vn├║tra. Novela nanovo a jednoduch┼í├şm sp├┤sobom upravuje vo─żbu po┼ítou pre parlamentn├ę vo─żby a referendum.

­čĺČ ÔÇ×Na z├íklade novely sa vytvor├ş jednotn├Ż informa─Źn├Ż syst├ęm pre vo─żbu po┼ítou, prostredn├şctvom ktor├ęho ministerstvo vn├║tra bude vyhotovova┼ą a vies┼ą osobitn├Ż zoznam voli─Źov ┼żiadaj├║cich o vo─żbu po┼ítou zo zahrani─Źia. V s├║─Źasnosti ┼żiadatelia o vo─żbu po┼ítou komunikuj├║ s obcou ich trval├ęho pobytu. Pod─ża nov├ęho modelu bud├║ v┼íetky ┼żiadosti o vo─żbu po┼ítou adresovan├ę ministerstvu vn├║tra,ÔÇť povedal minister vn├║tra SR Roman Mikulec.

Ô×í Voli─Źi zo zahrani─Źia bud├║ m├┤c┼ą poda┼ą ┼żiados┼ą o vo─żbu po┼ítou v listinnej podobe alebo elektronicky prostredn├şctvom novovytvoren├ęho informa─Źn├ęho syst├ęmu pre vo─żbu po┼ítou alebo prostredn├şctvom ├║stredn├ęho port├ílu verejnej spr├ívy.

Ô×í Z├írove┼ł sa vytv├íra mo┼żnos┼ą sledovania z├ísielky voli─Źa. Voli─Źovi bud├║ zasielan├ę d├┤le┼żit├ę notifik├ície na jeho e-mailov├║ adresu a do elektronickej schr├ínky, ak ju m├í zriaden├║ a aktivovan├║.

Ô×í Zav├ídza sa nov├í slu┼żba, ktorou je z├şskanie hlasovacieho l├şstka z webov├ęho s├şdla ministerstva vn├║tra.

Ô×í Voli─Ź si ich vytla─Ź├ş s├ím, ak po┼żiadal o vo─żbu po┼ítou elektronicky. V pr├şpade, ┼że po┼żiadal o vo─żbu po┼ítou v listinnej podobe, bud├║ mu hlasovacie l├şstky zaslan├ę, ale taktie┼ż m├í mo┼żnos┼ą vytla─Źi┼ą si hlasovac├ş l├şstok.

Z├íkon nadob├║da ├║─Źinnos┼ą 1. marca 2023.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V pr├şpade, ┼że n├íjdete chybu alebo preklep pros├şm kontaktujte n├ís.

LEAVE A RESPONSE

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *