islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🦌 Naše stádo kudu malých (Tragelaphus imberbis) má aktuálne štyroch členov a nájdete ich v hornej časti zoo, hneď oproti expozíc…

🦌 Naše stádo kudu malých (Tragelaphus imberbis) má aktuálne štyroch členov a nájdete ich v hornej časti zoo, hneď oproti expozícii hyeny pásavej. Stádo tvoria dve chovné samice Medina a Rashida, samec Kevin a mláďatko, ktoré sa narodilo v minulom roku. Kudu sú veľmi plaché kopytníky a preto ak ich chcete vidieť v celej ich kráse, musíte si chvíľu v tichosti počkať pri ich výbehu.

🌍 Kudu malý žije v malých skupinkách, ako môžete pozorovať aj v našej zoo. Pochádza zo zalesnených oblastí východnej Afriky. Živý sa rastlinnou potravou ako je tráva, listy a rôzne výhonky stromov. Od kudu veľkého ho rozoznáte najmä vďaka menšiemu vzrastu a polmesiacovitej bielej škvrne v spodnej časti krku.

🦌 Napriek tomu, že je kudu malý aktuálne zaradený v červenom zozname IUCN ako takmer ohrozený (NT), jeho populácie klesajú. Preto je dôležité aby sa zachovávali jeho zdravé populácie aj v zoologických záhradách, ktoré sú v prípade potreby schopné tieto druhy reštituovať.

💕 Staňte sa adoptívnym rodičom našich kudu. Stačí vyplniť formulár na našej stránke a my vás budeme kontaktovať. https://www.zoobratislava.sk/ako-mozete-pomoct/adoptujte-si-zvieratko/cicavce/kudu-maly-250rok/

Autor správy, foto a správu publikoval ZOO Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *