islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🩸 KVAPKA KRVI Väčšina z nás nemá rada ihly a pohľad na krv, jedno darovanie krvi v objeme 450 mililitrov však môže zachrániť až …

🩸 KVAPKA KRVI
Väčšina z nás nemá rada ihly a pohľad na krv, jedno darovanie krvi v objeme 450 mililitrov však môže zachrániť až tri ľudské životy. Jedno pichnutie a trocha nepohodlia za to stojí, povedali si zamestnanci a zamestnankyne Úradu vlády a už druhýkrát v tomto roku sa zúčastnili na akcii Kvapka krvi.

💉 DAROVALI SME 10 LITROV KRVI
Vďaka Národnej transfúznej službe odbery prebiehali odbery plynule a takmer bezbolestne. 23 zúčastnených darovalo 10 litrov krvi, ktorá pomôže približne 70 pacientom a pacientkam.

🩸 AJ VY SA MÔŽETE STAŤ DARCAMI
Napriek pokrokom modernej medicíny sa krv nedá vyrobiť v laboratóriu ani nahradiť ničím iným. Je potrebná každé dve sekundy – pre ľudí po úrazoch, ženy s komplikáciami pri pôrodoch, pri kardiovaskulárnych operáciach či pre ľudí s onkologickými ochoreniami. Jediný spôsob, ako ju získať, je darovanie. Vykonať ho je možné na 12 odberných miestach po celom Slovensku, v prípade väčšej skupiny darujúcich je možné dohodnúť si výjazd mobilnej odbernej jednotky. Všetky potrebné informácie o darovaní krvi nájdete na webe Národná transfúzna služba SR (ntssr.sk).

❓ Potrebovali ste niekedy transfúziu krvi? Darovali ste niekedy krv?


Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *