islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🩺 PEDIATRI A PEDIATRIČKY Z UKRAJINY POSILNIA SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO Keď Rusko minulý rok rozpútalo inváziu na Ukrajinu, na Slo…

🩺 PEDIATRI A PEDIATRIČKY Z UKRAJINY POSILNIA SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO

Keď Rusko minulý rok rozpútalo inváziu na Ukrajinu, na Slovensko spolu s rodinami utiekli tisíce ľudí. Mnohí z nich disponujú vzdelaním a praxou, ktoré sú na našom trhu nedostatkové, a teda vítané. Slovensko má dlhodobo nedostatok zdravotníckeho personálu.

‍⚕️ POMOCOU LEKÁROM A LEKÁRKAM Z UKRAJINY POMÁHAME AJ SEBE

K odborom, kde chýba zdravotnícky personál najviac, patrí pediatria. Jedným z riešení je príchod ľudí zo zahraničia, ktorý však doteraz nebol jednoduchý. Odborná pracovná skupina na úrade vlády preto prináša riešenia, ako umožniť plnohodnotné zapojenie odborníkov z tretích krajín do slovenského zdravotníctva.

💊 UĽAHČÍME PRÍCHOD ZDRAVOTNÍCKEHO PERSONÁLU ZO ZAHRANIČIA NA SLOVENSKO

Skúšku spôsobilosti môžu ukrajinskí pediatri a pediatričky absolvovať v ukrajinčine alebo ruštine na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Po nej môžu nastúpiť na dočasnú odbornú stáž v ambulanciách a nemocniciach alebo môžu priamo pokračovať aj na doplňujúcu skúšku, po ktorej bude ich titul všeobecného lekára platný v celej EÚ.

📩 PRVÉ TERMÍNY SKÚŠOK UŽ V APRÍLI A MÁJI

Poplatok za skúšku spôsobilosti je 200 eur.
Poplatok za doplňujúcu skúšku sa znížil z pôvodných 1200 eur na 500 eur.
Uchádzači a uchádzačky majú k dispozícii aj bezplatnú odbornú jazykovú prípravu.
Slovenská zdravotnícka univerzita už zverejnila prvé termíny skúšok na apríl a máj. Viac info nájdete na webe Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky :https://www.health.gov.sk/?UA-uznavanie-vzdelania


Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *