❓AKO OCHRÁNIŤ DETI PRED NEBEZPEČNÝMI ONLINE VÝZVAMI? 👉 SPOZNAJTE ICH NÁZOR NA ONLINE VÝZVY – ak sa opýtate na názor, dozviete s…
❓AKO OCHRÁNIŤ DETI PRED NEBEZPEČNÝMI ONLINE VÝZVAMI?
👉 SPOZNAJTE ICH NÁZOR NA ONLINE VÝZVY – ak sa opýtate na názor, dozviete sa o svojich deťoch a ich postojoch k výzvam oveľa viac, ako keď budete hovoriť vy.
👉 DISKUTUJE O TOM, ČO A AKO BY UROBILI, KEBY BOLI VYZVANÍ – pomôže im to nazrieť na situáciu aj inou optikou a vďaka diskusii môžete rozšíriť možnosti a stratégie riešenia takejto situácie.
👉 UKÁŽTE SVOJE POCITY – hovorte spolu o tom, že vám na nich záleží a máte obavu, že by sa im mohlo niečo stať, pretože sú pre vás všetkým. Zákazy, príkazy, kontrola a prísnosť nie je úspešná cesta.
👉 POČÚVAJTE, čo hovoria vaše deti a VYHNITE SA ODSUDZOVANIU, pretože ten, kto ich do výzvy nominoval, môže byť ich najlepší priateľ a verte, že sa v danej chvíli postaví na jeho stranu a bude ho chrániť.
👉 DAJTE IM ČAS NA PREMYSLENIE – pomôže im spoznať pozitíva, negatíva a riziká výzvy. Jednoduché „nerob to“ im nestačí.
👉 POZITÍVNA VÝZVA – skúste hovoriť a nájsť aj tie pozitívne a podporujúce výzvy, do ktorých sa môžu zapojiť, alebo sa zapojíte spoločne s nimi. Toto vie byť magickým momentom vo vzťahu rodiča a tínedžera.
👉 UZNAJTE TLAK – povedzte im, že veríte tomu, že zapojenie sa do výzvy a tlak, ktorý prežívajú, je legitímny, nebagatelizujte.
👉 PONÚKNITE BEZPEČNÝ ADRENALÍN – výzvy sú spojené s dobrodružstvom a adrenalínom. Poďte spoločne skúsiť niečo bezpečné a adrenalínové.
Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook