islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🇸🇰🇺🇳Sprievodné podujatie SR v OSN k problematike onkologických ochorení u detí Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci so S…

🇸🇰🇺🇳Sprievodné podujatie SR v OSN k problematike onkologických ochorení u detí

Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci so St. Jude Children’s Research Hospital a Svetovou zdravotníckou organizáciou pripravilo Sprievodné podujatie k problematike onkologických ochorení u detí. Uskutoční sa vo štvrtok 21. septembra 2023 v New Yorku počas 78. zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov.

Pri príležitosti 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa koná v týchto dňoch, Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s partnermi organizuje na pôde OSN Sprievodné podujatie k problematike onkologických ochorení u detí. Okrem predstaviteľov na najvyššej úrovni, vrátane prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, sa podujatia zúčastnia aj zástupcovia členských štátov OSN, medicínskej odbornej obce, pacientskych organizácií, neštátnych aktérov, agentúr OSN a médií.

➡️ Organizačné informácie:

🗓️ 🕓 Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 21. septembra 2023 od 16:00 do 18:30 SELČ (10:00-12:30 newyorského času) v sídle Organizácie spojených národov.

💻 V prípade záujmu je možné sledovať toto podujatie aj on-line, podmienkou je registrácia do 20.9.2023 do 18:00 SELČna tomto linku:

https://forms.gle/96UD2nKWM6PYVHXi6

🔴 Zaregistrovaným účastníkom bude následne zaslaný link na live prenos z OSN.

🇬🇧🇺🇸 Podujatie bude prebiehať v anglickom jazyku.

Globálna iniciatíva k predmetnej problematike (GICC) bola spustená Svetovou zdravotníckou organizáciou v roku 2018, a to aj v spolupráci so Slovenskou republikou, ktorá sa podieľala na prípravách tejto iniciatívy. Zahŕňa viac ako 80 krajín zo všetkých regiónov sveta a jej cieľom je do roku 2030 zlepšiť úspešnosť liečby rakoviny u detí na takú globálnu úroveň, aby bola dosiahnutá minimálne 60 % miera prežitia detských onkologických pacientov na celom svete.

“Prežívanie detí s rakovinou v niektorých krajinách je len na úrovni 15-20%, ale v iných, napríklad na Slovensku, je to až okolo 80%. Tento veľký rozdiel hovorí o potrebe posilniť dostupnosť včasnej diagnostiky, liečby, ale aj podpory rodín s deťmi s rakovinou. Táto zmena je možná len spoločným úsilím robiť politiky zamerané na zdravie detí,” uviedol Jozef Šuvada, veľvyslanec at large Slovenska pre globálne zdravie.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *