islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

1️⃣ Otvárame prvé okienko adventného kalendára v ktorom si dnes povieme o význame moderných zoologických záhrad. Zoologické záhr…

1️⃣ Otvárame prvé okienko adventného kalendára v ktorom si dnes povieme o význame moderných zoologických záhrad. Zoologické záhrady sú veľmi dôležitým prvkov v zachovaní ohrozených druhov a biodiverzity na našej Zemi. Vďaka správnemu manažovaniu chovu v zoologických záhradách zachovávame zdravé populácie ohrozených druhov zvierat, potrebných k obnovovaniu populácií vo voľnej prírode.

🐍 Zoologické záhrady sa zapájajú aj do záchranných programov In-situ, vďaka ktorým sa napríklad z lovcov v danej oblasti stávajú ochrancovia týchto zvierat. In-situ programy pomáhajú často vzdelávať miestnych obyvateľov alebo im ponúkajú prácu, vďaka čomu sa mení ich uvažovanie a správanie voči ohrozeným zvieratám.

👩‍🏫 Zoologické záhrady slúžia aj ako vzdelávacia a vedecká inštitúcia. Učia návštevníkov o potrebe ochrany prírody, rastlín a živočíchov. Učia návštevníkov o živote zvierat, o ich správaní, stravovaní a mnohom inom. Zároveň zoologické záhrady vykonávajú výskumy správania zvierat, vďaka čomu sa dozvedáme napríklad o fungovaní hierarchie, o vzťahoch matiek s mláďatami a podobne.

🤔 Vedeli ste o tomto význame zoologických záhrad alebo je pre vás táto informácia novinkou?

🦧 Kúpte si vstupenky online alebo využite možnosť zakúpiť si ročnú permanentku a navštívte našu zoo každý deň v roku, svojou návštevou sa aj vy zapájate do pomoci v návrate zvierat do divej prírody a ich ochrane v ich prirodzenom prostredí. https://www.zoobratislava.sk/vstupenky-online/

👀🎄 Nezabudnite sledovať náš adventný kalendár a na konci sa zapojte do súťaže o rodinnú vstupenku do našej zoo. Sledujte aj naše storky, kde sme si pre vás pripravili rôzne zaujímavé kvízy.

Autor správy, foto a správu publikoval ZOO Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *