islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

18 NELEGÁLNYCH MIGRANTOV SA UKRÝVALO V JEDNOM VOZIDLE Vyšetrovateľka Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ…

18 NELEGÁLNYCH MIGRANTOV SA UKRÝVALO V JEDNOM VOZIDLE

Vyšetrovateľka Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ vzniesla obvinenie 31 ročnému občanovi Českej republiky za zločin prevádzačstva. Cez tri krajiny mal nelegálne prevážať 18 cudzincov.

Kolegovia z finančnej správy zastavili v blízkosti štátnej hranice s Českou republikou motorové vozidlo, aby si overili, či vodič nepreváža nelegálny tovar. Namiesto toho však v ložnom priestore vozidla odhalili nelegálnych migrantov.

Ihneď na miesto privolali príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ, aby si prípad prevzali. Počas procesných úkonov zistili, že desať cudzincov pochádza z Tuniska, štyria z Pakistanu, traja z Indie a jeden zo Sýrie. Medzi nimi sa nachádzala aj jedna mladistvá osoba. Vodič pochádzajúci z Českej republiky mal previezť cudzincov z Maďarska na Slovensko a ďalej pokračovať do Českej republiky.

Vyšetrovateľka vodiča obvinila zo zločinu prevádzačstva, po preukázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výške od siedmich do 10 rokov. Návrh na väzobné stíhanie obvineného je už spracovaný, rozhodnutie zatiaľ nepadlo.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *