islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

20. NOVEMBER JE SVETOVÝM DŇOM DETÍ 🗓️ Pýtate sa, či sa deň detí neoslavuje náhodou 1. júna? Ten skutočne Svetový deň detí je l…

20. NOVEMBER JE SVETOVÝM DŇOM DETÍ

🗓️ Pýtate sa, či sa deň detí neoslavuje náhodou 1. júna? Ten skutočne Svetový deň detí je len jeden a oslavuje sa ním výročie prijatia Dohovoru o právach dieťaťa Organizáciou spojených národov 20. novembra 1989.

🌍 Celosvetová UNICEF iniciatíva „Blue Landmarks“ vyzýva ikonické pamiatky či objekty po celom svete, aby sa v tento špeciálny a dôležitý deň “sfarbili” namodro a vyjadrili tak podporu právam pre každé dieťa.

🇸🇰 Po prvýkrát sa do iniciatívy zapoja aj slovenské dominanty a ani nitriansky Chrenovský most nebude výnimkou! Príďte sa pozrieť na vlastné oči už v pondelok 20. novembra.

🔵 Svetový deň detí oslávia aj v Blue Dot COMIN. Na tento deň pripravilo aktivity pre deti od päť rokov aj tínedžerov. Podrobný program nájdete tu: https://nitra.sk/svetovy-den-deti_2023/.

📦 Ďalšou spoločnou aktivitou miest Nitra, Bratislava, Košice, Michalovce, Žilina a Dunajská Streda a Slovenská humanitná rada / Slovak Humanitarian Council bude fotografovanie v škatuliach. Táto myšlienka symbolizuje kontaktné miesta pre cudzincov BLUE DOT, ktoré pre ľudí utekajúcimi pred vojnovým konfliktom predstavujú bezpečné miesto.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *