islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

35 rokov! 🕯️ V histórii je niekoľko prípadov, keď sa spoločnosť vzoprela voči hrubej nespravodlivosti, ktorá je na nej páchaná….

35 rokov! 🕯️

V histórii je niekoľko prípadov, keď sa spoločnosť vzoprela voči hrubej nespravodlivosti, ktorá je na nej páchaná. Tak tomu bolo aj 25. marca 1988, keď sa tisíce ľudí s odvahou a pokojom postavilo totalitnému komunistickému štátu. Toto mohutné vzopretie sa za náboženskú slobodu a za zachovávanie ľudských práv je jednou z udalostí, kedy sme ako národ ukázali svoje hodnoty, svojho ducha a svoju občiansku silu. Vďaka tým, ktorí vtedy stáli na Hviezdoslavovom námestí, o niekoľko rokov neskôr padol vtedajší režim a my sme sa mohli začať učiť žiť a spravovať verejné veci v demokratickom štáte.

Táto sila je v spoločnosti stále. Ukázalo sa to pri zhromaždeniach po vražde Jána a Martiny, pri vzájomnej pomoci počas Covidu a aj pri pomoci utečencom pred vojnou. Zápas o ľudské práva, náboženskú slobodu a demokraciu však musíme zvádzať aj dnes. Či už je to pri pomoci Ukrajine v obrane proti ruskej agresii, či je to proti extrémizmu alebo proti korupcii v štáte. Odkaz Sviečkovej manifestácie žije medzi nami.

Všetkým, ktorí sa vtedy postavili, patrí veľká vďaka, úcta a rešpekt.

📷archivVB

Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *