islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

„… aby tí, čo nevidia, videli…“ (4. pôstna nedeľa) Hľadači Boha Nedávno ma vo vysielaní rádia Lumen výrazne oslovilo vyjad…

„… aby tí, čo nevidia, videli…“ (4. pôstna nedeľa)

Hľadači Boha

Nedávno ma vo vysielaní rádia Lumen výrazne oslovilo vyjadrenie kohosi zo spoločenstva SKALA (Spoločenstvo Kňazských A LAických rodín). Povedal, že k nim prichádzajú aj manželia, ktorí sú vo vážnych problémoch. No keď sa k nim hlásia, nezačínajú proces ich formácie riešením problémov, ale skúmaním, aké miesto má v ich živote Ježiš. Až potom, keď manželia, každý osobne, postavia Ježiša na prvé miesto, to znamená prijmú ho za svojho osobného Pána a Spasiteľa, je miesto a čas na riešenie problémov. Tie sa však často vyriešia práve postavením Ježiša na prvé miesto… V podstate je to jednoduché. Prešli z tmy do svetla. Uzreli svoj život Ježišovými, to jest Božími očami.
Farizeji v dnešnom čítaní sebavedome vyhlasujú o Ježišovi: „My vieme, že ten človek je hriešnik.“ Ostávajú v tme, nechcú prijať svetlo. A pritom všetko by sa vyriešilo, keby uznali Ježiša za Syna človeka, ako to urobil ten, ktorý sa podľa nich celý narodil v hriechoch, a keby sa Ježišovi klaňali.
Dnešné texty z môjho pohľadu odhaľujú jeden velikánsky problém Cirkvi na Slovensku – hľadáme riešenia vymýšľaním programov, všelijakými krokmi, diecéznymi školami… To všetko môže a zrejme aj je dobré. Ale! Ale je základom toho všetkého jednoznačné a jasné sprevádzanie ľudí na ceste k Siloe, aby sa umyli v prameni živej vody, aby prijali Božieho Ducha a postavili Ježiša na prvé miesto vo svojom živote?
Biblické texty tejto nedele nám hovoria, že potrebujeme jednoznačne a bez kompromisov nastaviť svoj kompas, vedieť, kde je sever. Teda kde je Ježiš v mojom živote. Všimnime si, ako ho Boh nastavil Samuelovi, ktorý chcel za kráľa pomazať Eliaba: „Nehľaď na jeho tvár ani na výšku postavy; tohoto som si nevybral. Ja nehľadím ako človek. Človek vidí iba vonkajšok, ale Pán vidí do srdca.“ Kompas nám nastavuje apoštol Pavol: „Skúmajte, čo sa páči Pánovi, a nemajte účasť na jalových skutkoch tmy, radšej ich odhaľujte.“ A rovnako nám kompas nášho života nastavuje Ježiš: „Súdiť som prišiel na tento svet: aby tí, čo nevidia, videli, a tí, čo vidia, aby oslepli.“
Slepý od narodenia spoznal v Ježišovi svojho Lekára a uvidel. Pomazaný Dávid uvidel v Bohu svojho Pastiera a volal: „I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého…“ Pavol uveril Ježišovi a všetko pokladal za odpadky, len aby mohol žiť s ním. Teda Boh na prvom mieste!
Postaviť Ježiša na prvé miesto v živote znamená, že všetko sa usporiada, dostane sa na správne miesto a bude mať jasné smerovanie. Urob to a presvedč sa, že to funguje. Potom o tom vydaj svedectvo!

Autor správy, foto a správu publikoval Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *