islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

AJ V CHARITNOM STÁNKU NA BRATISLAVSKÝCH TRHOCH MOŽNO ZAŽIŤ VIANOCE😇🎁 Slovenská katolícka charita ponúkne v stánku na bratislavs…

AJ V CHARITNOM STÁNKU NA BRATISLAVSKÝCH TRHOCH MOŽNO ZAŽIŤ VIANOCE😇🎁

Slovenská katolícka charita ponúkne v stánku na bratislavských vianočných trhoch drobnosti na zasýtenie, ale i pre potešenie.

Svoj stánok má Slovenská katolícka charita otvorený pre verejnosť od 24. novembra. Na bratislavskom Hlavnom námestí sa nachádza na rohu Radničnej ulice, medzi ďalšími stánkami s občerstvením. Do 22. decembra sa v ňom vystriedajú zamestnanci charity z rozličných domácich i zahraničných projektov.

„Charita mala na trhoch premiéru v roku 2019. Vtedy sa nám veľmi zapáčila táto myšlienka. Potom mali trhy kvôli pandemickým opatreniam dva roky prestávku, preto sme radi, že tu môžeme byť v tomto roku opäť, lebo je to pre nás skvelá príležitosť, ako predstaviť naše aktivity a služby,“ skonštatovala za Charitu jej PR manažérka Monika Molnárová.

V našom stánku sa môžete zohriať teplým čajom či vareným vínom, pochutnať si na medovníkoch a iných sladkostiach, ktoré na charite za účelom vianočných trhov napiekli dobrovoľníci. Nájdete v ňom však aj malé potešenie pre seba či svojich blízkych. „Budeme v ňom ponúkať výrobky z našich zahraničných projektov ako je Adopcia na diaľku či Pôstna krabička,“ uviedla Monika Molnárová.

V ponuke budú napríklad maľované obrázky z Vietnamu, misky, sošky Panny Márie a Betlehem vyrobené v africkej Rwande a Ugande, ale tiež mydlá a čaj z Iraku. „Ide o krajiny, v ktorých charita poskytuje rozvojovú pomoc, preto aj výťažok z ich predaja pôjde na podporu ďalšej činnosti v týchto krajinách, prípadne na rozvoj dobrovoľníctva na Charite,“ dodala.
TK KBS
Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita

#abuba #bratislavskaarcidieceza

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *