islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

AKO OVPLYVNILA SITUÁCIA NA UKRAJINE DOPRAVU Od dnešného rána je pozastavená osobná vlaková doprava medzi Slovenskom a Ukrajinou…

AKO OVPLYVNILA SITUÁCIA NA UKRAJINE DOPRAVU

Od dnešného rána je pozastavená osobná vlaková doprava medzi Slovenskom a Ukrajinou. Vlaky momentálne premávajú len po hranice s Ukrajinou. Na nákladnú dopravu zatiaľ situácia nemala žiaden vplyv a ani zo strany ukrajinských železníc nemáme žiadne informácie o zastavení dopravy cez hranice.

Pozastavené sú, minimálne na 14 dní, aj civilné lety z bratislavského letiska do Kyjeva, nakoľko Ukrajina uzatvorila svoj vzdušný priestor. O zastavení letov rozhodli letecké spoločnosti, ktoré ich prevádzkujú. Z letísk v Košiciach či v Poprade pravidelné linky na Ukrajinu nelietajú.

Čo sa týka doručovania pošty na Ukrajinu, zatiaľ sa nemuseli zavádzať žiadne ďalšie obmedzenia okrem tých, ktoré sú platné od roku 2014 (poštu odvtedy nie je možné doručiť do niektorých častí Ukrajiny, konkrétne do viacerých miest na Donbase).

O prípadných ďalších obmedzeniach bude rezort dopravy, samozrejme, bezodkladne informovať, občanom preto odporúčame sledovať naše sociálne siete.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo dopravy a výstavby SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *