islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Anjel Pána na slávnosť Nepoškvrnenej: S Božou pomocou je mier možný

Na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie vo štvrtok 8. decembra pápež František pri modlitbe Anjel Pána pozval veriacich, aby sa v duchu zjednotili s jeho modlitbou na Španielskom námestí, kam si príde po dvoch rokoch pandémie verejne uctiť Nepoškvrnenú pred mariánskym stĺpom. Medzi úmyslami Svätého Otca je tento rok osobitne prosba za mier.

Na poludnie sa Svätý Otec prihovoril veriacim na hojne zaplnenom Vatikánskom námestí. Podľa oficiálneho odhadu bolo prítomných okolo 25 tisíc osôb.

„Často hovoríme o prvotnom hriechu, ale dostali sme aj prvotnú milosť, čoho si často nie sme vedomí,“ skonštatoval v biblickom zamyslení a vysvetlil dôležitosť krstnej milosti v živote kresťana. Všetkým odporúčal zistiť si a pravidelne sláviť dátum prijatia krstu, vracať sa k spomenutej prvotnej milosti:

„Načúvajme ozvene, počúvajme, ako nám Boh hovorí: „Syn, dcéra, milujem ťa a som stále s tebou, si pre mňa dôležitý, tvoj život je vzácny.“ Takto sa k nám prihovára Boh. Keď sa nám nedarí a sme skľúčení, keď sme skleslí a hrozí nám, že sa budeme cítiť zbytoční alebo zmýlení, spomeňme si na toto, na prvotnú milosť. A Boh je s nami, Boh je so mnou od toho dňa. Uvažujme.“

V predchádzajúce dva roky sa prichádzal pápež František pomodliť 8. decembra na Španielske námestie súkromne, ráno na svitaní. O obnovení tradície hovoril pri dnešnej modlitbe Anjel Pána keď sa po udelení požehnania z okna nad Námestím sv. Petra obrátil na prítomných týmito slovami:

„Dnes popoludní pôjdem do Baziliky Santa Maria Maggiore pomodliť sa k Panne Márii, Salus Populi Romani (Záchrana rímskeho ľudu), a hneď potom na Španielske námestie, aby som vykonal tradičný akt úcty a modlitby pod monumentom Immacolaty.

Prosím vás, aby ste sa duchovne pripojili k tomuto môjmu gestu, ktoré vyjadruje synovskú oddanosť našej Matke, ktorej príhovoru zverujeme spoločnú túžbu po mieri, najmä pre sužovanú Ukrajinu, ktorá tak veľmi trpí.

Myslím na slová anjela Panne Márii: „Bohu nič nie je nemožné“ (Lk 1,37). S Božou pomocou je mier možný, je možné odzbrojenie. Ale Boh chce našu dobrú vôľu. Nech nám Panna Mária pomôže obrátiť sa k Božím zámerom.

Prajem všetkým požehnaný sviatok a zdarné adventné kráčanie, všetkým, ktorí sú tu: Mladým Nepoškvrnenej – práve dnes je ich sviatok! Nech nám Panna Mária pomáha. Boh chce našu dobrú vôľu: nech nám Panna Mária pomôže obrátiť sa k Božím zámerom.“

TK KBS


Na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie vo štvrtok 8. decembra pápež František pri modlitbe Anjel Pána pozval veriacich, aby sa v duchu zjednotili s jeho modlitbou na Španielskom námestí, kam si príde po dvoch rokoch pandémie verejne uctiť Nepoškvrnenú pred mariánskym stĺ…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *