islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Anjel Pána: Učme sa od Márie vstať a vykročiť na pomoc – Vatican News

Vstala a išla

Na poslednom úseku adventnej cesty sa nechajme viesť týmito dvoma slovesami.Vstať a rýchlo kráčať: to sú dva pohyby, ktoré Mária urobila a ku ktorým vyzýva aj nás v súvislosti s Vianocami. Ponajprv, vstať. Po anjelovom zvestovaní nastalo pre Pannu Máriu ťažké obdobie: jej nečakané tehotenstvo ju vystavilo nepochopeniu a vo vtedajšej kultúre aj prísnym trestom, dokonca ukameňovaniu.

Predstavme si, koľko myšlienok a znepokojení mala! Napriek tomu sa nenecháva odradiť, neklesá na duchu, ale vstáva. Nepozerá sa nadol, na svoje problémy, ale nahor, k Bohu. A nepremýšľa nad tým koho požiadať o pomoc, ale komu pomoc priniesť. Vždy myslí na druhých: taká je Mária, vždy myslí na potreby druhých. To isté urobí neskôr na svadbe v Káne, keď si všimne, že chýba víno. Je to problém iných ľudí, ale ona na to myslí a snaží sa nájsť riešenie. Mária vždy myslí na druhých. Myslí aj na nás.

Nezabúdajme, že prvým skutkom lásky, ktorý môžeme urobiť pre blížneho, je ponúknuť mu pokojnú a usmiatu tvár. Má im priniesť radosť z Ježiša, ako to urobila Mária u Alžbety.

Papež František, Anjel Pána, 19. decembra 2021

Celý príhovor Svätého Otca nájdete tu:
=>https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2021-12/anjel-pana-ucme-sa-od-marie-vstat-a-vykrocit-na-pomoc.html

Zdroj: vaticannews.va/sk


„Nezabúdajme, že prvým skutkom lásky, ktorý môžeme urobiť pre blížneho, je ponúknuť mu pokojnú a usmiatu tvár. Má im priniesť radosť z Ježiša, ako to …
Autor správy, foto a správu publikoval JEZUITI.sk on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *