islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Anjel Pána v 2. adventnú nedeľu: Jedine cesta pokory nás posúva vpred

Pozor na dvojtvárnosť a pokrytectvo, prístup k Bohu nám umožňuje pokora. O tom hovoril Svätý Otec v Druhú adventnú nedeľu 4. decembra v biblickom zamyslení pri modlitbe Anjel Pána. Pripomenul blížiaci sa sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie a povzbudil aj k vytrvalosti v modlitbe za Ukrajinu.

Veriacim na hojne zaplnenom Námestí sv. Petra sa na poludnie pápež František prihovoril z okna Apoštolského paláca týmito slovami:

„Prajem všetkým peknú nedeľu a dobré pokračovanie na adventnej ceste. Budúci štvrtok budeme sláviť slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Do jej príhovoru zverme našu modlitbu za mier, najmä za trýznený ukrajinský národ.“

Pápež František dnes pozdravil z okna Apoštolského paláca osobitne Poliakov. Poďakoval im za účasť na Dni modlitby a štedrosti na pomoc Cirkvi vo východnej Európe, ktorý sa v Poľsku organizuje vždy v Druhú adventnú nedeľu.

Pripomeňme, že vo štvrtok 8. decembra príde Svätý Otec na Španielske námestie, aby si pred sochou Immaculaty uctil jej sviatok. Po dvoch rokoch pandémie tak pápež opäť tradičným spôsobom zverí Panne Márii obyvateľov Ríma.

Vatican News TK KBS


Pozor na dvojtvárnosť a pokrytectvo, prístup k Bohu nám umožňuje pokora. O tom hovoril Svätý Otec v Druhú adventnú nedeľu 4. decembra v biblickom zamyslení pri modlitbe Anjel Pána.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *