islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Anjel Pána: Vážme si Božie znamenia v našom živote – Vatican News

Boh chce pre nás to najlepšie, chce, aby sme boli šťastní

Je krásne myslieť na to, že prvé znamenie, ktoré Ježiš vykonáva, nie je mimoriadne uzdravenie alebo zázrak v jeruzalemskom chráme, ale gesto, ktoré vychádza v ústrety jednoduchej a konkrétnej potrebe obyčajných ľudí. Je to gesto domácke, je to – nazvime to tak – zázrak „potichučky“, kráčajúc po špičkách, diskrétny, nehlučný. On je pripravený nám pomôcť, pozdvihnúť nás. A tak, ak sme pozorní na tieto „znamenia“, jeho láska si nás podmaní a stávame sa jeho učeníkmi.

Avšak znamenie v Káne má ešte jednu charakteristickú črtu. Víno, ktoré sa podávalo na konci hostiny, bolo zvyčajne to menej kvalitné. Aj dnes sa to tak robí, ľudia už v tej chvíli tak dobre nerozlišujú, či je to dobré víno, alebo víno trochu zriedené. Ježiš sa naopak postará o to, aby sa hostina skončila tým najlepším vínom. Symbolicky nám to hovorí, že Boh chce pre nás to najlepšie, chce, aby sme boli šťastní. Nekladie nám žiadne hranice a nežiada od nás žiadny bakšiš. V Ježišovom znamení nie je miesto pre postranné motívy, pre nárokovanie si niečoho zo strany manželského páru. Nie, radosť, ktorú Ježiš zanecháva v srdci, je radosť plná a nezištná. Nie je to akási rozriedená radosť!

Papež František, Anjel Pána, 16. januára 2022

Celý príhovor Svätého Otca nájdete tu:
=>https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2022-01/anjel-pana-vazme-si-bozie-znamenia-v-nasom-zivote.html


Pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 16. januára sa pápež František v zamyslení nad evanjeliom zameral na Ježišovo znamenie v Káne, keď sa na …
Autor správy, foto a správu publikoval JEZUITI.sk on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *