islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ANTICOVIDOVÝ REVERZ: SOCIÁLNYMI SIEŤAMI SA ŠÍRI POFIDÉRNY DOKUMENT V online priestore sme zachytili šírenie priloženého dokumen…


ANTICOVIDOVÝ REVERZ: SOCIÁLNYMI SIEŤAMI SA ŠÍRI POFIDÉRNY DOKUMENT

V online priestore sme zachytili šírenie priloženého dokumentu v rôznych podobách a s rôznymi chybami, ktoré sme opravili a spracovali do formy „banneru“.

Obsah dokumentu sme konzultovali so zdravotníckym personálom, podľa ktorého je síce možné podpísať „štandardný reverz“ aj pri hospitalizácii v súvislosti s Covid-19, avšak celkom jasne si nevedia predstaviť, akoby si podobný reverz mohol uplatniť pacient, ktorý sa dusí, stráca vedomie a zomiera – jeho jedinou nádejou je pľúcna ventilácia.

Od lekárov sme zistili dva podobné príklady z posledného obdobia:
➡ Zaočkovaná staršia pani dostala Covid-19, ktorý prekonala doma. Jej nezaočkovaný manžel ho dostal tiež, išiel do nemocnice, no podpísal reverz a vrátil sa domov. V nemocnici bol pre dýchacie ťažkosti už na druhý deň. O pár dní zomrel.
➡ Nezaočkovaný pacient už takmer nemohol dýchať. Jeho posledné slová pred napojením na pľúcnu ventiláciu parafrázovane zneli „Len ma nedajte zaočkovať.“ O pár dní zomrel. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *