islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

BANSKÁ BYSTRICA REAGUJE NA ZMENU KLÍMY Banská Bystrica kladie veľký dôraz na zelené témy, resp. zelené (zeleň) a modré (voda) …

BANSKÁ BYSTRICA REAGUJE NA ZMENU KLÍMY

Banská Bystrica kladie veľký dôraz na zelené témy, resp. zelené (zeleň) a modré (voda) projekty, čoho dôkazom je napríklad získanie grantu vo výške 1,4 mil. eur na projekt Reakcia na zmenu klímy, vypracovanie mestskej klimatickej stratégie, realizáciu opatrení na zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy a pod. Zároveň mesto pracuje na príprave projektov Zelených sídlisk (zelených oáz) zameraných na obnovu a ozelenenie verejných priestorov určených obyvateľom.

Klimatická kríza zasahuje do našich každodenných životov čoraz viac, čoho dôkazom sú extrémne výkyvy počasia v lete i v zime, prívalové dažde, veterné smršte či živelné pohromy. Práve realizáciou zelených a modrých opatrení chce samospráva zvyšovať kvalitu života všetkých obyvateľov, zlepšovať životné prostredie, znižovať prašnosť a produkciu CO2, a v neposlednom rade zvýšiť záujem obyvateľov zapájať sa do plánovania a realizácie zmien vo verejnom priestore. Na to, aby bola zmena citeľná je potrebné najmä to, aby sa pre danú vec nadchlo viac ľudí, nakoľko spoločnými silami je do jednotlivých proklimatických riešení možné priniesť udržateľnosť.

K zvyšovaniu povedomia nielen o klimatických zmenách pravidelne prispieva aj Ekotopfilm SK, ktorý sa v týchto dňoch koná aj v Europa SC. V priebehu týždňa je pripravený bohatý program. Čaká nás to najlepšie zo svetových dokumentárnych filmov, aktuálne témy a divoká príroda.

Pridáte sa k zmene aj vy? Všetkých vás srdečne pozývame!


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *