islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Biskup Judák vysvätil pre službu Nitrianskej diecézy troch stálych diakonov

Na slávnosť Nepoškvrneného počatia Preblahoslavenej Panny Márie nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák v katedrále svätého Emeráma vysvätil pre službu v diecéze ako trvalých diakonov troch ženatých mužov. Pavla Kubalu z Trenčína, Mariána Laboša z Komjatíc a Miroslava Lyka z Nitry.

V homílii nitriansky biskup pripomenul, že trvalý diakonát patrí k starodávnym darom v cirkvi a po druhom Vatikánskom koncile je opäť obnovovaný. Trvalý diakon má byť podľa neho mostom medzi cirkvou a členmi spoločnosti. Má vydávať svedectvo viac svojim životom ako slovami. Zároveň dodal, že služba trvalých diakonov je spojená s civilným zamestnaním, pretože pracujú napríklad v médiách, školách, vo väznici , v nemocnici i v iných oblastiach. Novovysvätení diakoni zostávajú pôsobiť vo svojich farnostiach.

„Ide o službu, v ktorej sa chcem venovať núdznym každého druhu v duchu Kristovych slov, čo ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste urobili. Výziev v dnešnej dobe je veľa. Od pozornosti k chorým, chudobným, až po vyučovanie stredoškolákov a vysokoškolákov,” povedal Miroslav Lyko pre TK KBS. Podľa neho cesta pre službu druhým je otvorená aj v jeho profánnom povolaní.

V sobotu bol vysvätený pre Banskobystrickú diecézu diakon Marián Zamkovský. V novembri pre Bratislavskú arcidiecézu bol za diakona vysvätený Radovan Pavlík. Všetci spolu po teologických štúdiách absolvovali trojročnú formáciu v nitrianskom seminári.

TK KBS


Na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie dnes nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák v katedrále svätého Emeráma vysvätil pre službu v diecéze ako trvalých diakonov troch ženatých mužov. Pavla Kubalu z Trenčína, Mariána Laboša z Komjatíc a Miroslava Lyka z Nitry….
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *