islovak.sk

online denn├ę spravodajstvo – ┼żijeme Slovenskom…

Bratislava je na zimu pripraven├í! V pohotovosti je: ­čĹë 28 sypa─Źov s pluhom pod 4 tony, z toho 17 zabezpe─Źuje Komun├ílny podnik Br…

Bratislava je na zimu pripravená! V pohotovosti je:
­čĹë 28 sypa─Źov s pluhom pod 4 tony, z toho 17 zabezpe─Źuje Komun├ílny podnik Bratislavy
­čĹë 40 sypa─Źov s pluhom nad 4 tony, z toho 10 zabezpe─Źuje Komun├ílny podnik Bratislavy
­čĹë 106 ru─Źn├Żch pracovn├şkov, z toho 40 zabezpe─Źuje Komun├ílny podnik Bratislavy

ÔŁä´ŞĆ Komun├ílny podnik Bratislavy sa tento rok prid├íva k dod├ívate─żovi aj v starostlivosti o cesty. Zodpoved├í za viac ako 1,5 mil. m┬▓ ciest a 339 246 m┬▓ chodn├şkov v spr├íve mesta, v mestsk├Żch ─Źastiach Ru┼żinov, Nov├ę Mesto, Ra─Źa, Vajnory, Podunajsk├ę Biskupice a Vraku┼ła. Disponuje aj 10 kusmi zametac├şch strojov, nonstop dispe─Źingom a havarijnou ─Źatou, ktor├í pom├íha pri pr├şpadn├Żch dopravn├Żch nehod├ích a taktie┼ż realizuje podsyp autobusov├Żch n├şk inertn├Żm materi├ílom, ktor├Ż sl├║┼żi k zdrsneniu povrchu. Okrem Komun├ílneho podniku m├í nonstop dispe─Źing zimnej pohotovosti aj Oddelenie spr├ívy komunik├íci├ş mesta, Slovensk├Ż hydrometeorologick├Ż ├║stav (SHM├Ü), dod├ívate─ż A.I.I. Technick├ę slu┼żby a Dopravn├Ż podnik Bratislava.

ÔŁä´ŞĆ Dopravn├Ż podnik Bratislava vybavil viacer├ę vozidl├í, najm├Ą tie, ktor├Żch trasy ved├║ po kopcovit├Żch ter├ęnoch, ┼ípeci├ílnymi pneumatikami s odolnej┼í├şm dez├ęnom. Od okt├│bra je tie┼ż v slu┼żbe viacero pracovn├şkov, ktor├ş sa staraj├║ o zast├ívky MHD. V pohotovosti je energodispe─Źing, ktor├Ż rie┼íi pr├şpadn├║ n├ímrazu na trak─Źnom veden├ş. DPB disponuje aj vyslobodzovac├şm vozidlom s hydraulickou rukou.

ÔŁä´ŞĆ V prechodnom obdob├ş funguje ─Źiasto─Źn├í pohotovos┼ą mechanizmov v z├ívislosti od predpovede po─Źasia. Od tejto soboty, 10. decembra o 22:00, vyhlasujeme kontinu├ílnu zimn├║ pohotovos┼ą, ktor├í bude trva┼ą 90 kalend├írnych dn├ş, teda do 9. marca 2023. Po─Źas tohto obdobia s├║ nonstop v pohotovosti v┼íetky kapacity ur─Źen├ę na prevenciu a zmiernenie dopadu nepriazniv├Żch poveternostn├Żch podmienok.

­čöą­čô× Hor├║ca linka sa tak nevol├í kv├┤li tomu, ┼że teplo je opak zimy! Na ─Ź├şsle +421 2 5935 6777 alebo mailovej adrese zima@bratislava.sk m├┤┼żete nahl├ísi┼ą podnet a pom├┤c┼ą tak mestu k odhrnutej┼í├şm, vy─Źistenej┼í├şm a ne─żadovej┼í├şm chodn├şkom a cest├ím!

­čĹ« Do zimnej pohotovosti sa zap├íja aj Mestsk├í pol├şcia Bratislava – pom├íha s doprovodom ┼ąa┼żk├Żch mechanizmov ─Źi odklonom n├íkladnej dopravy mimo centra mesta pri pretrv├ívaj├║cich zl├Żch poveternostn├Żch podmienkach.

ÔÖ╗´ŞĆ Mysl├şme aj na pr├şrodu – na komunik├ície, ktor├ę s├║ v kontakte so zele┼łou, pou┼ż├şvame ekologickej┼íie varianty posypu – solmag a zeolit. Zeolit je hornina, ktor├í je efekt├şvnou n├íhradou soli a nie je pritom de┼ítrukt├şvna – nepo┼íkodzuje cesty, vozidl├í, ne┼íkod├ş zvierat├ím ani zeleni v okol├ş chodn├şkov. Pr├íve naopak, po zime zvy┼íkov├Ż zeolit zamet├íme do tr├ívnika, kde posl├║┼żi ako hnojivo.

­čĹë Cie─żom zimnej ├║dr┼żby je zmier┼łovanie dopadov nepriazniv├Żch poveternostn├Żch podmienok na zjazdnos┼ą a schodnos┼ą komunik├íci├ş v meste. Po─Źas v├Żdatn├ęho sne┼żenia nie je re├ílne o─Źak├íva┼ą such├ę cesty a chodn├şky. Rob├şme ale v┼íetko preto, aby tieto komunik├ície boli v r├ímci mo┼żnost├ş ─Źo najbezpe─Źnej┼íie a dopady nepriazniv├ęho po─Źasia na fungovanie mesta ─Źo najmiernej┼íie. V praxi to znamen├í prevent├şvne o┼íetrenie povrchov pred sne┼żen├şm alebo po─żadovicou, priebe┼żn├ę odh┼Ľ┼łanie a posyp ciest a chodn├şkov po─Źas sne┼żenia a n├ísledne, ─Źo najr├Żchlej┼íie zabezpe─Źenie zjazdnosti a schodnosti komunik├íci├ş v spr├íve mesta po ukon─Źen├ş sne┼żenia.

Ôä╣´ŞĆ Pri nepriaznivom zimnom po─Źas├ş je pohyb po meste v┼żdy zhor┼íen├Ż, preto v├ís pros├şme, aby ste boli trpezliv├ş ÔÇô ako chodci, tak vodi─Źi. Zimnou ├║dr┼żbou vieme dopady zimy zmier┼łova┼ą, ale nie ich ├║plne eliminova┼ą. Na┼íe mesto ale mus├ş fungova┼ą aj v tak├Żchto podmienkach, ke─Ć nasne┼ż├ş alebo je po─żadovica, a tak rob├şme st├íle viac pre to, aby sme dopady zimy ─Źo najviac zmiernili a urob├şme pre to maximum aj tento rok.

Pre viac inform├íci├ş nav┼ít├şvte ­čĹë www.odhrnieme.to

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Nap├ş┼íte n├ím v pr├şpade preklepu alebo chyby v ─Źl├ínku. ─Äakujeme

LEAVE A RESPONSE

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *