islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

BRATISLAVSKÝ VEĽKÝ PIATOK BOL SVETLOM NÁDEJE BLÍŽIACEHO SA KONCA TOTALITY 🕯 Pred 35 rokmi sa v Bratislave odohrala jedna z najv…

BRATISLAVSKÝ VEĽKÝ PIATOK BOL SVETLOM NÁDEJE BLÍŽIACEHO SA KONCA TOTALITY 🕯

Pred 35 rokmi sa v Bratislave odohrala jedna z najväčších demonštrácií proti totalite. Zorganizovali ju ľudia, ktorí mali už dosť útlaku zo strany režimu, ktorý nebol ochotný dodržiavať ani len vlastné zákony.

▪️Na pokojné zhromaždenie so sviečkami a modlitbou zareagovali bezpečnostné zložky mimoriadne agresívne. V chladnom počasí veriacich kropili studenou vodou, narážali do nich autami a v okolitých uliciach účastníkov bili. Bez ohľadu na vek a pohlavie.

To bolo totiž to, čo režim najviac rozčuľovalo. Dokázal ovládnuť takmer všetko, okrem viery a svedomia. Preto boli preň nebezpeční aj ľudia v pokročilom veku či matky s deťmi na Hviezdoslavovom námestí.

Nezabudnime na ich odvahu a na to, že svojím tichým protestom spustli pád komunizmu, ktorého sme sa dočkali o rok neskôr.

Nezabúdajme, že Fico, Weiss a mnohí ďalší jedinci pôsobiaci dnes v Smere boli súčasťou tohto zla. A v krvi majú to zlo dodnes…

#ModerneVlastenectvo #SvieckovaManifestacia
Ministerstvo obrany Slovenskej republiky


Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *