islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Cena ministra životného prostredia Jána Budaja je v dobrých rukách👏 Minister Ján Budaj už po druhýkrát odovzdal Ceny ministra ž…

Cena ministra životného prostredia Jána Budaja je v dobrých rukách👏

Minister Ján Budaj už po druhýkrát odovzdal Ceny ministra životného prostredia za prínos v ochrane životného prostredia aktivistom z občianskeho sektora. Slávnostná udalosť sa konala na výročie Nežnej revolúcie 17. novembra. V krátkej reportáži vám predstavíme päticu laureátov ocenenia ministra ako aj dôležité momenty a myšlienky, ktoré túto udalosť sprevádzali. Laureátmi ocenenia sú Gabriela Kaliská, Ľubica Trubíniová, Katarína Začková, Marián Jasík a Katarína Šimončičová. Ich práca na poli ochrany životného prostredia je zmysluplným naplnením ich ochranárskej misie, ktorá je naozaj hodná nasledovania.

Súčasťou odovzdávania bolo otvorenie výstavy „EXODUS“ akademického maliara Alexandra Mlynárčika. Sám autor pri tejto svetovej premiére svojho nového cyklu zdôraznil, že Zem máme iba jednu a ak ju neochránime, zostane nám iba exodus do ničoty. Atmosféru celému podujatiu vdýchli aj hudobné vstupy manželov Kataríny a Richarda Šimurkovcov.

Celú reportáž si môžete prozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=FCrATwRVmCE

#mžpsr #ochrana #životnéprostredie #príroda

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *