islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

CHUDOBNÝ „BOHATÝ“ REGIÓN Už viac ako jeden a pol roka sa hovorí o novom programovom období a eurofondoch na najbližších 7 rokov….

CHUDOBNÝ „BOHATÝ“ REGIÓN
Už viac ako jeden a pol roka sa hovorí o novom programovom období a eurofondoch na najbližších 7 rokov. A po celý čas sa snažíme Európsku komisiu aj našu vládu presvedčiť, že ich nutne potrebuje aj náš, takzvaný bohatý región. Ale je Bratislavský kraj ozaj bohatý? Nie je. Na riešenie zásadných problémov rozpočty samospráv rozhodne nestačia.

Bratislavský župan Juraj Droba to prednedávnom opísal veľmi zrozumiteľne: „Bratislava je na papieri bohatý región, lebo suma HDP, ktorá sem “papierovo” patrí, sa delí priemernou cenovou úrovňou celej krajiny. Inými slovami, štatistika sa tvári, že všetky dane a zisky, ktoré vytvoria u nás registrované firmy, zostávajú tu – a zároveň, že si za ne nakupujeme byty za ceny ako na Liptove.“

Všetci obce, mestá a mestské časti, všetci starostovia a primátori bratislavskej župy v týchto dňoch podporili kampaň, ktorej cieľom je získať spravodlivejší prístup kraja k zdrojom EÚ.

Prečítajte si o tom viac:
O čo ide? 👉 https://bratislavskykraj.sk/chudobny-bohaty-region/
Je Bratislava naozaj bohatá? 👉 https://bit.ly/Bohaty_chudobny_region

Autor správy, foto a správu publikoval MČ Ružinov – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *