islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ČO JE NEVYHNUTNÉ UROBIŤ, ABY NEMOCNICA BANSKEJ BYSTRICI NEZOSTALA IBA SKELETOM? 1. Bezpodmienečná a plná súčinnosť ministerstva…


ČO JE NEVYHNUTNÉ UROBIŤ, ABY NEMOCNICA BANSKEJ BYSTRICI NEZOSTALA IBA SKELETOM?

1. Bezpodmienečná a plná súčinnosť ministerstva zdravotníctva, ktorý musí dodať funkčný a odborne pripravený projektový tím, ktorý bude koordinovať činnosť výstavby.

2. Okamžite vyrokovať podmienky výstavby hrubej stavby nemocnice s Európskou úniou tak, aby ak nestihneme dodať dielo hrubej stavby do konca júna 2026, aby sa nemuseli vracať späť všetky peniaze vyčlenené na výstavu hrubej stavby nemocnice, ale aby sa potencionálne vrátili iba tie peniaze, ktoré skutočne neboli na danú výstavbu vyčerpané.

3. Garancia štátu z akých zdrojov sa bude financovať dokončenie kompletne hotovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Apropo, ak hovoríme o Plán obnovy a odolnosti SR – do dnešného dňa nepoznáme výsledky tzv. malej výzvy – teda projektov do 5 mil. eur, ktoré mali byt rekonštruované a realizované z Plánu obnovy a mali byt zverejnene do konca júna 2023.

Pán minster Palkovič, aj tu termíny a čas tlačia, preto konajte prosím, aby sme aj tieto jedinečne ponúkané bruselské peniaze nemuseli kvôli neschopnosti a nečinnosti ďalšej vlády vracať späť.

HLAS – sociálna demokracia Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *