islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ČO TERAZ V SKUTOČNOSTI ROBIA VTÁKY? 🪶 Píše tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová 👇 Počuli ste aj vy o fabulácii o…

ČO TERAZ V SKUTOČNOSTI ROBIA VTÁKY? 🪶
Píše tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová 👇

Počuli ste aj vy o fabulácii o snahe Američanov vyhubiť Slovanov pomocou vírusu prenášaného prostredníctvom vtákov chovaných na Ukrajine, odkiaľ si potom odlietavajú do Ruska? Áno, aj takéto zvrátenosti sa šíria. Ak by sa predsa len niekto chcel zamyslieť tak nech sa páči. Nielenže je zvláštne prečo by iný slovanský národ súhlasil s vlastným prípadným vyhubením, ale navyše vám poviem, že vtáctvo má teraz iné starosti než poslúchať akúkoľvek vládu tohto sveta.

Začalo obdobie, a potrvá až do mája, kedy sa niekoľko desiatok druhov sťahovavých vtákov 🦅🦢 vracia na svoje hniezdiská. A ich cieľ je jednoznačný – vychovať novú generáciu potomstva počas obdobia hojnosti na severnej pologuli. V zime u nás jednoducho nenájdu pre sneh dostatok potravy, akými je napríklad hmyz 🦟, obojživelníky 🐸 či semienka 🌱a rastliny 🌸 Migrujú k nám najskôr druhy, ktoré prezimovali v južnej alebo západnej Európe, neskôr sa k nim pridávajú aj sťahovavé vtáky z Afriky (počuli ste správne, z Afriky prídu vtáčí migranti 👆).

Tento prirodzený kolobeh a úžasný prírodný fenomén môžeme sledovať každý rok. Tak čo, podarilo sa vám už spozorovať na oblohe kŕdeľ sťahovavých vtákov?


Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *