islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

CVIČENIE SLOVENSKÝ ŠTÍT PREVERILO PRIPRAVENOSŤ BRÁNIŤ NAŠU KRAJINU 🛡️ Jedno z najvýznamnejších vojenských cvičení organizovanýc…

CVIČENIE SLOVENSKÝ ŠTÍT PREVERILO PRIPRAVENOSŤ BRÁNIŤ NAŠU KRAJINU 🛡️

Jedno z najvýznamnejších vojenských cvičení organizovaných pravidelne na území Slovenskej republiky, Slovenský štít 2023, v týchto dňoch vrcholí v Centre výcviku Lešť svojou taktickou fázou.

🫡 Toto cvičenie je každoročne už od roku 2015 skvelou výcvikovou príležitosťou zameranou na koordináciu spolupráce s našimi spojencami pre prípadnú situáciu spojenú s čl. 5 Severoatlantickej zmluvy, teda napadnutie člena Aliancie.

🪖 Schopnosti naplánovať a vykonať obrannú operáciu v medzinárodnom zoskupení si tento rok preveruje takmer 2000 vojakov (z toho cca 700 príslušníkov OS SR) spolu s viac ako 400 kusmi bojovej techniky z krajín V4, USA a Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR.

✅ Počas cvičenia zároveň prebieha aj certifikácia Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, dislokovanej pod velením Českej republiky na Lešti.

🤝🏻 Po prvýkrát v histórii cvičení Slovenský štít je do cvičenia zapojená aj jednotka aktívnych záloh 21. mechanizovaného práporu z Michaloviec, ktorá spolu s kolegami z Vyšehradskej štvorky a Národnej Gardy štátu Indiana (USA) hrá úlohu protivníka jednotiek mnohonárodnej bojovej skupiny.

Priebeh cvičenia si dnes pozrel aj minister obrany Jaro Naď – minister obrany SR spolu s velením Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

#SlovakShield #StrongerTogether
#mosr #ossr #cvicenie #vojak #spolupraca #obrana #bezpecnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *